Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem indul a programom...

Miért nem indul a programom MS DOS-ban?

Figyelt kérdés

Írtam Codeblocks programban egy C nyelvű console alkalmazást, ami remekül működik Win7 alatt, de ha DOS-ba próbálom elindítani azt írja hogy "This program cannot run in DOS mode." A DOS-t pendriveról indítottam így:

[link]

Próbáltam úgy is hogy a gyökérkönyvtárba teszem meg almappából is. Ja és ami még fontos hogy a programhoz tartozik egy külön .txt file amiből adatokat olvas be.

Ha ez lenne a baj és átírnám dll-be akkor az működne? Köszi a válaszokat előre is.


2012. dec. 18. 20:05
 1/4 ejbenjaro ***** válasza:
Próbáld olyan fejlesztőeszközzel fordítani ami még a DOS-os időkben volt használatos, vagy tud olyan binárist előállítani, ami működik DOS alatt. A dll végképp nem jó ötlet, szerintem a DOS alatt az még nem volt igazán használatos.
2012. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért mert a CodeBlocks beépített fordítója a MinGW GCC, ami csak Windowsos programokat tud előállítani.

A DOS-os GCC-t elvileg innen lehet beszerezni: [link]

2012. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos butaságot írok, de a MinGW szerintem konvertál Dosra is. Én most tanulom a c++t, és az összes programot dos ablakban kell futtatni (bár eddig csak windows alatt próbáltam, cmd-vel felhívott dosban).
2012. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg butaságot mondasz, a konzolablak/terminál nem DOS, attól, hogy fekete és karakterek vannak benne. A DOS egy operációs rendszer.
2012. dec. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!