Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan lehet ezt...

C#-ban hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Azt akarom csinálni, hogy van egy programom és egy adott érték bevitel esetén írja ki, hogy hibás, és ha háromszor ugyan azt a számot írja be, akkor kilép a program.

Milyen parancssorozat használatával lehet ezt megoldani?


2012. dec. 19. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

sok megoldás van erre.

Számomra legegyszerűbb:

while(true)

{

bekérés;

if(feltétel)

a bekért adat hibás

lista.Add(bekértszám)

if(lista.Count > 2)

for(int i = 0; i < lista.Count; i++)

if(lista[i] == lista[i+1] == lista[i+2]

break;

}

nagyjából ennyi, ha valami probléma lenne, írj. Nem teszteltem

2012. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a lényeg, hogy kell egy variáns, ami minden cin után megnézi, hogy volt-e már, és 1-et hozzáad. ha ez a variáns eléri a 3-at, akkor return 0;
2012. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Így fejben végig mentem rajta, és szerintem jó. Nincs még feltéve a visual basic, most lett új rendszerem.

Az úgy jó lenne, hogy a végén az if után (hogy ha a lista 1-2-3 eleme egyezik) azt írom, hogy this.Close()

Ja igen, mert nem írtam, hogy form-ban dolgozok.

A consolosnál a break-kal állítja le a programot?

2012. dec. 19. 19:57
 4/7 A kérdező kommentje:

lista.Add(bekértszám)

if(lista.Count > 2)


Ez alapján lehet olyat csinálni, hogy minden egyes hiba (rossz adat bevitel esetén) más szöveget írjon ki? Tehát, hogy először figyelmeztet, aztán kicsit durvábban utal a hibára. Csak akkor nem ">2" kell hanem "=1", "=2"?

2012. dec. 19. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:

a lista.Count > 2 az azért kell, hogy ne dobjon hibát ugyanis!

ha a lista, tegyük fel 1 elemű, akkor is megvizsgálja, hogy a 0. 1. 2. eleme egyezik -e? namármost, mivel nincs 2. eleme, ezért hibát dob

2012. dec. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Formban lehet this.Close();

Console-ban, azért kell break, mivel egy végtelenciklusból kilépünk, utána pedig egy Console.ReadLine();,ami akkor zárja be a progit (ha nincs utána semilyen kód), ha nyomsz egy entert.

2012. dec. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az elején a tömb feltöltésnél mit kell írjak ahhoz, hogy minden null szám esetén (először a tömb első karakterébe írja a 0-t, majd ha másodszor is, akkor a 2. karakterhez)??
2012. dec. 22. 10:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!