Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bat Programozás?

Bat Programozás?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy azt hogy tudom megcsinálni hogy egy bat nyelven íródott kvízjátékba egy előre megadott adatbázisból véletlenszerűen válasszon kérdéseket?
2012. dec. 20. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
de miért batban? sehogy használj pascalt
2012. dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na most attól függ, mit értesz adatbázis alatt. Igazi adatbázist nem nagyon tudsz elérni bat file-ból a beépitett windowsos eszköztárral.

Ha egy file-ra gondolsz(bár az nem adatbázis), arra talán van megoldás.


Mindenesetre véletlenszámot a %RANDOM%-al tudsz kérni ,de ez mindig 0 és 32767 közötti számot generál, tehát itt majd modulo-val kell trükköznöd, hogy olyan range-be essenek a véletlenek, ami neked kell.


Alapvetően nyilván annyi lenne a megoldás, hogy egy adott szöveges file-ból kiválasztasz egy random sort. Csak ehhez tudni kell, hány sor van a file-ban, és hogy tudsz sort kiolvasni, és ez az, amire igy kapásból nem tudom a választ.


Szerintem kezdd előlről az egészet valami értelmes programozási nyelven.

2012. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért bat ban mert eddig még ezt tudom használni és ezt már nyagyjából kiismertem. Na meg azért mert a program már kész csak tovább akarom fejleszteni. De ha már így említetted milyen az a pascal?
2012. dec. 20. 21:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Megírhatod Batch fájlban is, csak nem célszerű.


A Shell-scriptelés programhívásokra épül, a visszaadott paramétereket összegyűjtheted, és kiírhatod egy fájlba, amely a képernyő is lehet.


Egy programban megírhatod az adatbázis lekérdezőt, STDOUT-ra visszaküldött értéke lehet a lekért sor. És épp emiatt nem célszerű egy ilyen játékot batchben megírni, mert már így is meg kell írnod egy alprogramot, ami az adatbázisból kérdezget le adatokat.


A kötegfájlokat operációs rendszerbeli automatizált fájlkezelésekre és akár választól függő programhívásokra használják. Parancssoros Kvízjátékot írhatsz akár C nyelven is, valamelyest több későbbi hasznosíthatósága van a programnyelv elsajátításának, mint a Pascalnak.

2012. dec. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A bat nem programnyelv, csak az operációs rendszer parancsainak egymás után írása, amivel primitív programokat lehet előállítani. Ismétlődő feladatok egyszerűsítésére való. Pl. nálam rendszeresen le kell másolni a hosszúnevű1 file-t a hosszúnevű2-be felülírással, visszakérdezés nélkül. ezt úgy oldom meg, hogy f és enter, erre jó az f.bat.


Lehet vele szórakozni, hogy milyen programokat tudsz ebből előállítani, de ez tényleg csak öncélú játszadozás, pihent agyú programozóknak.


Egyszerűbb megtanulni egy programnyelvet (Pascal vagy Python), mint rávenni a batch file-t, hogy igazán komoly dolgokat csináljon neked.

2012. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
inkább bat to exe converter és ennyi :D
2012. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!