Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit kel beállítanom ahhoz...

Mit kel beállítanom ahhoz hogy a plugable. Php fájl wordpressben UTF-8 bom nélküli kódolásban maradjon?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy valami mindig vissza alakítja ezt a fájlt ANSI kódolásúvá,ami azért nem szerencsés mert teljesen meg akasztja a wordpresst.

Már minden php fájlt át kódoltam amit csak lehet,mégis mindig vissza alakul....



2013. jan. 5. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Módosítgatod a fájlt Jegyzettömbbel? Az képes erre.

Ha igen, akkor inkább Notepad++-szal csináld.:)


(Ha nem ez okozza, akkor passz.)

2013. jan. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Notepad++át alakítom és utána vissza alakul ha kattintok valamire az admin felületen...
2013. jan. 8. 07:43
 3/8 anonim ***** válasza:
tedd be a file elejére pl /* utf8-marker = äöüáőűß */ és úgy mentsd el utf8 bom nélkül
2013. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ettől még felül lesz írva,mivel minden módosításnál új file kletkezik
2013. jan. 20. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Írd be a HTML dokumentum fejlécébe a következőt:


<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"/>


Ez tudatja a böngészővel, hogy utf-8as kódolásban van, a BOM nélkülit meg kiválasztod Notepad++-ban és elvileg mennie kell.

2013. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De az a baj érted hogy folyon felül írja minden módosításnál.

Megcsinálom hogy utf-8ban legyen a file,egy módsítás pl írok egy cikket és vissza alakúl ANSIvá

2013. jan. 28. 09:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy megkeresném, melyik PHP generálja ezt a fájlt, és azt egészíteném ki azzal, hogy írja bele az UTF8 markert.
2013. jan. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már mindent át kódoltam,szerintem databasbe kellene nyulkálni,mert azt még nem néztem meg
2013. febr. 3. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!