Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A freepascal és a turbo...

A freepascal és a turbo pascal között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Turbo pascalos könyvem van, de csak a freepascalt sikerült feltennem a gépemre.

Privátban is irhattok.



2013. jan. 8. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
A Turbo Pascal a Borland cég által készített fejlesztő környezet, míg a freepascal egy open source projekt eredménye. Mind a kettő a pascal nyelven való fejlesztést teszi lehetővé. Szerintem a könyvedet bátran használhatod, ami eltérés lehet, az a menük felépítés és elnevezése lehet.
2013. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A turbo pascalt esetleg fel tudnám vhogy tenni a gépemre?
2013. jan. 8. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


A fp több mindent támogat, pl. nekem vannak nagyon szép korcs kodjai ahol object pascal és normális barátja van keverve, én ezért szeretem anno a fp jobban.


Am. nincs semmi különbség. Ha nagyon szeretnéd a turbo barátját használni akkor. Letöltöd a virtualboxot a gépedre felraksz egy dos 6.22 ha igényesebb vagy egy win 98se-t rá a turbo pascalt és voálá, de én a freepascalt javaslom. :)

2013. jan. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Turbo Pascal elég régi, még MS-DOS alá fejlesztett, 16 bites fordító. Annak mintájára alkották meg a FreePascalt, mely több operációs rendszert is támogat, 32 bites (van már 64 bites is), és nagyon kompatibilis a Turbo Pascallal. Azaz majdnem minden TP-s példa, forrás változtatás nélkül működik FreePascal alatt is.
2013. jan. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Itt van Borland Pascal (benne van a Turbo is) : [link]


A CRT unit pachelve van (nem kapsz division by zero hibát 200 mhz-es nél gyorsabb proceszoron.)


Sok sikert.

Üdv.

2013. jan. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:
Miért akarod fölrakni a Turbót? Nálam fent maradt, de azóta nem használtam, mióta a Free Pascalt igen. A nyelv gyakorlatilag ugyanaz, mivel kezdettől fogva Turbo-klónt akartak készíteni. A FP többet tud, és eleve 32 bites rendszeren fut (most már 64 biten is), nagyjából ennyi a különbség. A tankönyvedből kinézett programok valószínűleg változtatás nélkül futnak FP-n is. Ha még egy darabig maradsz a pascalnál, logikusnak tűnik, hogy Windows grafikus felületen a szintén ingyenes Lazarussal folytasd, és az is Free Pascal.
2013. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: végülis mindegy. :) Te magad írtad, hogy a FP és TP majdnem ugyanaz, az ő dolga, ha szimpibb neki a TP. ;)
2013. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!