Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék php-t tanulni,...

Szeretnék php-t tanulni, azért hogy a weboldalamon majd tudjak beléptető rendszert cssinálni, de nem értem az egész php-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Azt nem értem, hogy minek az a sok program mellé.

egy web serverre (apache),

egy PHP fordítóra (PHP),

egy adatbázis kezelőre (MySql),

egy FTP serverre (FileZilla),

és végül egy szerkesztőre

Ezek minek?

Nem elég ha a kész weboldalamba írom a kódokat? Szóval a kódolást php-re állítom, és az adott div-be ahova valamit szeretnék, oda csak simán php-kódot írnék?

Miért kell a böngészőbe beírni hogy localhost? Az a szerver?

Vagy mi? Az egésszet nem értem.:S



2013. jan. 10. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha szeretnéd tanulni, annak az a leghatékonyabb módja, hogy keresel szakirodalmat. Szerintem az itt lévők közül senki sem fogja vállalni a magán oktatásodat ingyen a GyK-n keresztül.

Keress könyveket, tutoriálokat, írd fel a címüket és majd megmondják, hogy melyik lesz számodra a leghasznosabb és melyik az amelyik választ ad a kérdéseidre.

2013. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, én már megtaláltam az oldalt amiről tanulok. De csak annyit írnak hogy töltsük le az alábbi linket azokat kellékeket amit fent leírtam. Egy szó nem esik arról hogy mi-micsoda. Engem csak ez érdekelne. Nem várom el hogy valaki tanítson. Csak az a kérdésem hogy a fentiek közül melyik, mire szolgál.
2013. jan. 10. 11:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Valószeg le fogják írni a cikkben.

Web server: kiszolgáltja a weblap és egyéb kéréseket, futtatja a PHP fordítót

PHP fordító: a PHP kódból ez "generálja" le a weblapot

Adatbáziskezelő: adatokat lehet benne tárolni és azokat gyorsan előszedni

FTP server: fájlokra irányuló kéréseket szolgál ki

Szerkesztő: ezzel íród a kódot.

Ha van egy webtárhelyed valahol, akkor értelem szerűen csak a szerkesztőre lesz szükséged, viszont tapasztalat, hogy a távoli tárhely jelentősen tudja lassítani a fejlesztést.

2013. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értelek.

Szóval akkor, ez a saját szerverem lenne? De gondolom ez csak akkor futna ha a gép is megy. De 24 órában nem fog menni a gépem, hogy elérjék a weboldalam.

Van egy UW-s tárhelyem.

2013. jan. 10. 12:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Amíg nincs kész a weboldal addig jobb is, hogy nem érik el. Megcsinálod a sajátodon és amikor kész mehet az UW-ra.
2013. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értelek! Köszönöm szépen! :)
2013. jan. 10. 12:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül muszáj localhoston tesztelni. Azt is megteheted, hogy olyan nevet adsz a php fájlodnak, amit nem tudnak triviálisan elérni a tárhelyen (pl mytestlogin.php), így te tudsz rá hivatkozni és tesztelni is tudod a tárhelyen. Ez azért jó, mert innentől kezdve csak egy jegyzettömbre és egy ftp kliensre és egy böngészőre van szükséged a programozáshoz/teszteléshez.
2013. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

(apache)


virtuális szerver ami a gépeden tud futni és ha a www mappába bemásolod a index.php fájlt amibe egy szöveg és egy képvan

és ha ezekután megnyitod a böngészödet és beírod hogy

1.1.0 vagy hasonló akkor megjelenitti a lapot



(MySql), azért kell hogy ne keljen egy egyszerü weboldalt kb 6 gb nyi php vel teleírni

+ ha elszál a weboldalad akkor az (MySql), mentését pl felhasználok egyszerüen visza tudod rakni és nem utolso sorba nagy haszna van ha költözteted a weboldalt másik szolgáltatohoz


localhost


ezt a legtöbb szolgáltató használja


[link]

2013. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értelek! Köszönöm szépen, ment mindenkinek a zöld kéz! :)

Ki kellett írnom egy másik kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2013. jan. 10. 12:55
 10/10 anonim válasza:
szerintem bérelj egy tárhelyet és tölt rá egy cms rendszert. jobban jársz és még sikerélményed is lesz.
2013. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!