Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás! OKJ vagy Egyetem...

Programozás! OKJ vagy Egyetem ebből a szakból? SOS Bővebben lent

Figyelt kérdés

programozói szakon szeretnék tanulni jövőre, viszont utána csak diákmunkaként érdekelne (utána ELTE ÁJK szakon szeretnék tanulni, a programozás meg fedezné a megélhetésemet a 6 év alatt...)

Kapnék diákmunkát OKJ végzettséggel? Mert akkor nem mennék 6 félévnyi egyetemi szakra. Érdekel az informatika, de humán beállítottság is , így ha a programozás bejönne, lehetséges hogy letennék mellé ebből diplomát. Szerintetek?:(


2013. jan. 11. 17:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hát...az egyetemen eléggé durva matek van, így ha úgymond humán beállítottságú vagy lehet ez problémát jelentene.

Amúgy lényegében ha ügyes vagy találsz OKJ-val is melót, de nyilván nem olyat és nem annyiért....

2013. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Tuti nem tanítanak meg programozni OKJ-n, és a cégek 99% kiröhög diploma nélkül. De valószínűleg úgyse járnád ki az egyetemet. Mi 45-en kezdtünk, és 7-en végeztünk csúszottakkal együtt. A programozás nem olyan kis szakma, hogy te majd nekiállsz 1-2 hét, és elmész dolgozni... Rengeteg technológiai ismeret, matematika, algoritmizálás, tervezés. Az egyetemen végzők fele nem tud programozni, aki tud, az se tud normálisan tervezni.
2013. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Utolsó nem tudom miért így állsz a kérdésemhez.

Nem tudhatod mennyire vagyok jó informatikából, mennyire érdekel felsőbb szinten is a matematika. Nem 1-2 hét alatt gondoltam természetesen, az OKJ is 1 év, a kérdés csupán az hogy ezzel (jelenleg 100 diákmunka elérhető programozás (c++) témában a szövetkezeteknél) tudnék-e DIÁKMUNKÁT találni. Az egyetem helyett OKJ-ra gondoltál gondolom:) Az meg hogy az egyetemet buliként fenntartó diákok nem tudták elvégezni/nem tanultak/nem gyakoroltak az az ő szegénységi bizonyítványuk, vannak persze akiknél nem marad meg az anyag. Na én nem közéjük tartozom, a gimnáziumot is OM jóvoltából gyorsítottan végzem, nem gondolom hogy szuperjó lennék a programozás/informatika világában, de érdekel, utánanéztem, hogy milyen, tudom hogy nehéz lesz megtanulni.

2013. jan. 11. 18:55
 4/21 A kérdező kommentje:
A kérdés csupán tényleg annyi, hogy melyik éri meg jobban.
2013. jan. 11. 18:56
 5/21 iostream ***** válasza:
Simán kapsz munkát egyetemi végzettség nélkül is, csak jobban kell keresni, illetve nem biztos, hogy olyan jól fizet. De ha nem érdekel, semmiképp ne csessz el rá három évet, és az OKJ is felesleges, bőven meg lehet tanulni otthon is.
2013. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

Én nem téged akarlak kritizálni! Statisztikailag kicsi az esélye, hogy elvégzed az egyetemet, bár ez tényleg csak szorgalom kérdése. Megjegyzem egy vizsga felér egy érettségivel, csak 60%-tól kettes... Valamint az érettségis matematikát el is felejtheted, mert egyetemen a párhuzamosak metszik egymást, és létezik a gyökjel alatt minusz...

Én nem gimnáziumba jártam, de matek szakos 5-ös emelt szintű matekosok repültek.

Visszatérve a kérdésedre, mint ahogy az előbb is leírtam! A cégek 99%-a nem alkalmaz diploma nélkül. A OKJ-val nem tudsz elhelyezkedni sehol. (Tudom, mert OKJ-val kezdtem) De a diploma kevés, azért mert diplomád van, még mindig nem fogsz munkát találni. Egyetemen az első két évben valószínűtlen, hogy dolgozz, mert egyszerűen nem fogsz tudni programozni. Ha megtanulod magadtól az X Y Z nyelveket, akkor esetleg elmehetsz dolgozni, de páros lábbal fognak kitenni, mert gányolni fogsz. Nem egy év a programozás, én 12 éve programozok, és még van mit tanulnom.

Összesítve:

OKJ: Esélytelen

Diploma: Ha kijárod x félév alatt (mert ritka aki 6 alatt elvégzi), akkor lehet, hogy nem fogsz tudni dolgozni, mert csak egy papírod van, de nem tudsz programozni.

2013. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: De érdekel, éppen ezért szeretném.


Utolsó:

Elég elszomorító amiket írtál...

Mostanában folyamatosan a programozós fórumokat olvasom, az elhelyezkedéssel végzettséggel kapcsolatban. Nem gondoltam, soha hogy könnyű megtanulni, de eddig senki nem írt ilyeneket:S

2013. jan. 11. 20:08
 8/21 anonim ***** válasza:

Én is elkeserítelek - ha programozni fogsz, és jól teszed, akkor az nem fog hagyni időt semmi másra. :) Ez nem csak egy natúr hivatás, amit 4 órában csinálgatsz - ha így állsz hozzá, nem jössz vele sokra.


Szerintem döntsd el, mit szeretnél, és ahhoz tartsd magad. Azért ne akarj programozni, mert állítólag sok pénzt hoz - ez ugyanis nem igaz. Nem a programozás hoz sok pénzt, hanem a JÓ programozás hoz sok pénzt - és a kettő nagyon nem ugyanaz :)

2013. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Oké, engem valóban érdekel egyébként, de nem tudok dönteni... hogy reál vagy humán... matekot imádom (itthon szoktam gyakorolni), és az informatika sem áll távol tőlem:) Viszont a humán tárgyak tanárai szerint óriási karrier várna rám jogon (matek tanár a matematikához kapcsol hasonló reményeket...), nem tudom! Mindkettő érdekel:( ... Mit tegyek, nyakamon a jelentkezési határidő...
2013. jan. 11. 20:55
 10/21 anonim ***** válasza:

Én csak annyi tanácsot tudok adni, saját tapasztalatomból merítve, hogy ha érdekel az informatika, matematika és programozás, akkor menj egyetemre, de készülj fel, hogy akkor szabadidőben .net hierarchiát fogod tanulmányozni, és éjszaka azon gondolkozol, hogy mi lehet a hiba a kódodban.

Valamint hiába tud már az ember "profin" programozni, általában programot olyan problémára írunk, amire még nincs. Ennek köszönhetően hatalmas gyakorlati szerepet kaphat bármi. Legáltalánosabb a matematikai, gazdasági szoftverek, tervező, menedzsment, könyvelő szoftverek. És megrendelés alapján bármilyen mélységben szinte bármely más szakma egyes egysége. Például tavaly grafológiai szoftvert írtunk, saját adatbázis kezelőt...

Ezeket sehol nem tanítják, szépen mindent akkor tanulsz meg amikor kívánja a feladat.

És nem 1-2 nyelvet kell ismerni! 1-2-t profin, 20-at lazán, amilyet meg még nem is láttál, arra meg majd rájössz menet közben...

2013. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!