Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozas kezdoknek! Ez...

Programozas kezdoknek! Ez valoban igaz lenne?!

Figyelt kérdés

Olvasgattam a kerdesek kozott, es raakadtam erre a gyongyszemre...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


Pont tegnap tettem fel kerdest, h itthon meglehete tanulni milyen nyelvvel kezdjem ( csak az alapokat, tovabb szeretnek tanulni ha letettem az erettsegit)... mindenki pozitiv valaszokkal erositett, remek tippeket adtak... Viszont amit a valaszado ir valoban igaz??

Ne is kezdjek neki?


2013. jan. 11. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik válaszadó?
2013. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Aki hosszan ir...

pl:

Én nem téged akarlak kritizálni! Statisztikailag kicsi az esélye, hogy elvégzed az egyetemet, bár ez tényleg csak szorgalom kérdése. Megjegyzem egy vizsga felér egy érettségivel, csak 60%-tól kettes... Valamint az érettségis matematikát el is felejtheted, mert egyetemen a párhuzamosak metszik egymást, és létezik a gyökjel alatt minusz...

Én nem gimnáziumba jártam, de matek szakos 5-ös emelt szintű matekosok repültek.

Visszatérve a kérdésedre, mint ahogy az előbb is leírtam! A cégek 99%-a nem alkalmaz diploma nélkül. A OKJ-val nem tudsz elhelyezkedni sehol. (Tudom, mert OKJ-val kezdtem) De a diploma kevés, azért mert diplomád van, még mindig nem fogsz munkát találni. Egyetemen az első két évben valószínűtlen, hogy dolgozz, mert egyszerűen nem fogsz tudni programozni. Ha megtanulod magadtól az X Y Z nyelveket, akkor esetleg elmehetsz dolgozni, de páros lábbal fognak kitenni, mert gányolni fogsz. Nem egy év a programozás, én 12 éve programozok, és még van mit tanulnom.

Összesítve:

OKJ: Esélytelen

Diploma: Ha kijárod x félév alatt (mert ritka aki 6 alatt elvégzi), akkor lehet, hogy nem fogsz tudni dolgozni, mert csak egy papírod van, de nem tudsz programozni

2013. jan. 11. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez így igaz, akár én is írhattam volna.
2013. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaza van. Az ELTE IK-n olyanokat tanultunk matekból és logikából, amiről egy átlagos középiskolás maximum legsötétebb rémálmaiban lát - és semmi értelme nem volt :D (najó, ez nem igaz, lévén csodásan fejleszti a gondolkozást, ami a programozáshoz szükséges, de attól még utáltam).


Az igaz, hogy rengeteg cég nem alkalmaz diploma nélkül. Én abbahagytam az eltét mindenféle okok miatt (többek között túl kemény volt nekem :) ) - és dacára, hogy tűrhető portfólióm volt, mégis mindenki széttette a kezét, hogy szép és jó, de ők diploma nélkül nem...


Programozni pedig az egyetemen tényleg nem fognak megtanítani. Ott módszertant fogsz tanulni, és logikai gondolkodást, ami szükséges hozzá. De, ha magadtól nem építesz várat erre az alapokra, akkor csak az idődet pazaroltad el. Ha valóban programozni akarsz, akkor tényleg kezdj neki. ne most, ne holnap, ne arra várj, hogy majd az egyetemen... Ha úgy mész be az egyetemre (mint jövendő programozójelölt) hogy tipped sincs a programozásról, akkor minden perc ott pazarlás :)


Legyen egy alap programozói ismereted, amire az egyetem (ha szükséged lesz rá) fog extra alapokat építeni, amivel jó programozó válhat belőled.


De az az igazság, hogy a tanultak nagyon csekély része olyan, amit magadtól ne sajátíthatsz el, illetve ne leshetnél el a Nagy Programozóktól :)


Programozni akkor fogsz tanulni igazán, ha belekerülsz egy ilyen közegbe (ha körülötted nincs, ne ess kétségbe - milliónyi kezdő/haladó programozó van) akik majd segítni fognak fejlődni, és elérni azt, hogy valóban ne gányolj.


És ugyan a legtöbben engem most le fognak szavazni, de szerintem ne tanulj sok nyelvet. Értelmetlen. Egy, maximum két nyelven tudj, de azt valóban JÓL. Sokkal többet fogsz elérni vele, amikor ismered egy nyelv titkait, fel tudod használni az eszközeit. Elvégre egy nyelv nem más, csak egy szerszámos láda. Az alapja mindegyiknek ugyanaz, mindenhol van kalapács és csavarhúzó, de igazán precíz, elegáns munkát csak a speciális eszközökkel fogsz végezni (de ekkor is kell a kalapács ám! :) )


Szóval, ne az alapokat tűzd magad elé. Ha meg akarsz tanulni egy nyelvet, hajrá. És akkor kezdesz ráérezni majd, ha a mindennapi problémáidat egyszerűen le fogod tudni programozni - remek progikat lehet írni akár a kenyérvágás monoton problémájára.


És sose feledd - egy jó programozó azért jó programozó, mert lusta mint a fene :D Ha valamit többször kell megcsinálni, arra létezik már egy algoritmus. Ha még nem, ideje megírni :P

2013. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo koszi a tanacsokat:) JOnne a fo kerdesem: HOGY KEZDJEM?:D Nem akarok alomvilagban elni, ha nehez nehez meg akarom tanulni!
2013. jan. 11. 20:53
 6/10 anonim ***** válasza:

"És ugyan a legtöbben engem most le fognak szavazni, de..."


Aki leszavaz, az valószínűleg nem sokat ért a programozáshoz, mert nagyon igazat szóltál!

Egy jó programozónak teljesen mindegy, hogy milyen nyelven kell megírni egy programot. Elég a nyelv dokumentációja és kész, el tud vele boldogulni.


Kérdező: Kezdj neki.

Szerezz be könyvet/könyveket, olvass netes anyagokat, írj saját kódot (ez a legfontosabb!).

2013. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszi! De akkor mely nyelven? Vagy ahogy irtad az mindegy?
2013. jan. 11. 21:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, kezdj el ismerkedni a Microsoft Visual C#-pal és a Microsoft .NET Framework 4 vagy 4.5-tel. Hihetetlenül jól strukturált nyelv, az egyik legjobb, amiben eddig programoztam. A kezdetekben szépen meg lehet lenni OOP nélkül is, ráér az később is. A Microsoft MSDN webhelye nagyon jó leírást tartalmaz angolul, még be is vezet a nyelvbe:


[link]


C# nyelven készíthetsz ASP.NET alapú weblapokat is, könnyedén fejleszthetsz játékot a Microsoft XNA Game Studioval. Egyetlen hátránya van, mégpedig maga a Microsoft .NET Framework. Ezt úgy értem, hogy nem olyan egyszerű hozzáférni a Windows függvényeihez, mint C++-ban, ez a .NET CLR virtuális processzor miatt van.


A kezdéshez elég letöltened és telepítened a Microsoft .NET Framework 4-et és a Microsoft Visual C# 2012 Expresst.


Ha segítség kell, írj.

2013. jan. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hmm... azért ne az assemblyvel, brainfuck-kal vagy a whitespace-szel kezdj...
2013. jan. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért a felsőoktatást sem kell túlmisztifikálni, meg lehet állni a lábadon, ha érdekel a dolog, és tanulsz.


A másik, hogy programozó szakra(az SZTE-n biztosan) 240 pont volt a minimum, tehát ha ezt elérted, akkor felvettek. Gyakorlatilag ha mindenből hármas voltál elég nagy az esély rá, hogy felvesznek. A másik dolog, hogy sok emberrel találkoztam, akik főiskola előtt bele sem néztek a programozásba, csak hallották, hogy jól fizet, szeretnek gépezni, tök jó ötlet programozni.


A harmadik, amit említettem, a tanulás. Ha keményen(és itt a nagyon-nagyon keményre gondolok) tanulsz és készülsz, akkor meg bírod szerezni a diplomát, ez ilyen egyszerű. Az, hogy programozónak születni kell, szerintem nem igaz, és főleg az nem, hogy a korábbi jegyek jelentenek valamit is. Általánosban 2-3 voltam matekból, középsuliban 4, inkább 5, és mégis bírom, mert érdekel, és tanulok rá, nem úgy mint eddig. Bizony teljes idegcsőd amire megtanulsz egy vizsgára, de ha nagyon akarja bárki képes rá.

2013. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!