Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Készítsünk programot, amely...

Készítsünk programot, amely bekér egy mondatot, majd kiírja ugyanezt a mondatot úgy, hogy mindegyik betű (karakter) után kirak egy szóközt. - Ezt hogyan?

Figyelt kérdés
Ezt hogyan tudnám megírni FreePascalban?
2013. jan. 19. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Csinálsz 2 string változót, az egyikbe bekéred a mondatot. Megszámláló ciklussal végigmész a stringen hogy az adott karakter betű-e (tehát nem space). Ha betű akkor a másik (kezdetben üres) stringhez hozzáfűzöd az adott karaktert + egy space-t. Ha nem betű (space, pont, százalékjel, zárójel, ...stb) akkor meg csak a betűt fűzöd hozzá a stringhez
2013. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem hinném, hogy ehhez két string kéne, mi a fenének?

A feladat csak az, hogy írjuk ki az újat.

A szóközölést sem kell ennyire túlbonyolítani szerintem, mivel azt írja a feladat, hogy minden karakter után tegyünk szóközt, ergo csak akkor nem kell, ha épp szóköz van.

Ez meg egy egyszerű ciklus egy if utasítással a kiírás előtt, 5 sor kb.

2013. jan. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Honnan veszitek hogy ha szóköz van az eredeti mondatba akkor kiíratáskor utána ne rakjon szóközt? Nálatok mit jelent az hogy mindegyik karakter után?

"mindegyik betű (karakter)" Ez meg nem pontos megfogalmazás, mindegyik betűbe nem tartozik bele a vessző,pont,pontosvessző, számjegy ... stb mindegyik karakterbe meg nyilván beletartozik.


Ha mondtat nevű stringbe van a mondat és minden karakter után kell szóközt iratni akkor :

...

for ciklus:=1 to length(mondat) do

write(mondat[ciklus],' ');

...

2013. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Karakterbe általában beletartoznak a betűk, számok, írásjelek, különleges karakterek, de a szóközök, tabulátorok nem.
2013. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyet még sose hallottam, most hogy "mondod" rákerestem a karakter jelentésére, több definíciót találtam, egyik írta és hogy a szóköz vagy a tabulátor ne lenne karakter, semmi ráutalást sem láttam hogy ne lenne az.

Viszont ez konkrétan írja:"

Karakter

Betűk, számok, írásjelek, a szóköz, grafikai- és vezérlőjelek számítanak karakternek a szövegszerkesztő programok szempontjából. Vezérlőjel többek között a tabulátor, sor vége és a lapdobás karakter is. Általában beállítható hogy a képernyőn minden karakter látszódjon, nyomtatásban azonban a vezérlőjelek nem jelennek meg."

[link]


Honnan vetted egyáltalán hogy azok ne lennének karakterek?

Ha beolvasol egy mondatot (billenyűzetről pascalba) akkor egy string-be olvasod be. Egy string meg egy olyan tömb melynek karakterek az elemei (pascalba char nevű típus), ez evidens. Ezt nem is feltételezem hogy nem tudod, és mégis azt állítod hogy az nem karakter. Akkor mégis mi ha nem karakter? Honnan vetted egyáltalán?

2013. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olvass be egy char tömbbe egy mondatot cin-nel...

Az első szóközig fogja beolvasni...

Persze, nyilván char típus, de ha azt mondjuk, hogy minden betű (karakter) után írjunk egy szóközt, az nyilván pont azt jelenti, hogy szóköz után ne, hiába erőlködsz itt bármennyit is.

Kis józan paraszti logika kell hozzá.

2013. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Olvass be egy char tömbbe egy mondatot cin-nel...

Az első szóközig fogja beolvasni... "

Ha azzal kezdem akkor nem azt nem veszi figyelembe.(Gyengébbek kedvéért c++, de részletkérdés.).

A cin string tokeneket olvas be.


"Persze, nyilván char típus, de ha azt mondjuk, hogy minden betű (karakter) után írjunk egy szóközt, az nyilván pont azt jelenti, hogy szóköz után ne,"

"Kis józan paraszti logika kell hozzá."

Nem inkább úgy logikus hogy azon felül kérdőjel, vessző. pontosvessző, kettőspont, számjegy stb. után sem írjunk szóközt, csak és kizárólag betű után, mivel betűt ír. Utána zárójelbe írja hogy karakter, ami miatt a rossz megfogalmazást láttam benne, de az más ha csak a gyengébbek kedvéért írta oda (ez elkerülte a figyelmemet).

2013. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!