Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Be lehet hozni ekkora lemaradá...

Be lehet hozni ekkora lemaradást programozásból?

Figyelt kérdés

Most végeztem az első félévemmel az ELTE-IKn progtamtervező informatikus szakon. Jól sikerült, 4,00 feletti az átlagom, és eddig ment a matek és a programozás is, bár tudom, hogy ez még nagyon csak az eleje. Mondjuk sokat is tanultam mindenre.

Viszont vannak olyan évfolyamtársaim, akik már informatikus szakközépbe (lehet nem így hívják) jártak, és így heti 5-6-7 számtech órájuk volt, ahol persze nem Office használatot gyakoroltak, hanem programozást.

Így persze sokkal előbbre járnak, mint én. Komplex programokat tudnak már írni, én meg kis túlzással szólva csak számokat összeadni, és max/min-t keresni.

A kérdésem az lenne, hogy be lehet hozni ezt az 5-6 évnyi lemaradást, ha tényleg szorgalmasan tanulok? Egyáltalán el tudok majd helyezkedni úgy programozóként, hogy előtte nem ilyen középsulit végeztem?



2013. jan. 20. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen, be lehet hozni. Valahol mindenkinek el kell kezdeni, és a végeredmény szempontjából nem az a mérvadó, hogy most kezdted-e, vagy már régebben. Attól, mert valakinek már rutinból megy ez-az, még nem vonja maga után, hogy magasabb szintet fog elérni, mint te.
2013. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 iostream ***** válasza:
94%
Rengeteg ember van, aki nem infós szakközépből megy programozónak. Ha nekik sikerült, neked is sikerülhet. Igazából az a tapasztalatom, hogy az infós szakközepek nem adnak előnyt, inkább torzítanak, sokkal több lesz a gányolás.
2013. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
A tanulmányaid hosszúak, természetesen van még időd behozni. Ha közelebb kerülsz az ilyen emberekhez, biztosan segítenek is anyaggal, könyvekkel, amiket ők már végigbújtak.
2013. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Be lehet bően, de nyugi, mire befejezed az egyetemet menni fog!

Sőt, valószínűleg ha rendesen odafigyelsz, akkor még jobban fogod érteni, mint azok akiknek most jól megy.



Ez még tényleg az eleje, az első félév leginkább arra van, hogy megalapozza a tudást és kb egy szintre hozzon fel mindenkit.


Hajrá, bár kicsit lehet megőszülsz a végére, de remélem tetszeni fog az ELTE. :)

2013. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek a különbségek általában úgy a harmadik-negyedik félévre szoktak elmosódni, értsd: programozhattál előtte akármennyit, ha utána az egyetemen nem tanulsz le fogsz maradni, illetve ha nem programoztál még korábban, de az egyetemen belehúzol akkor ugyanúgy jól fogsz állni.
2013. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok! :)

Akkor ugyanígy igyekezni fogok a további félévekben is, és gyakorlom otthon is mellette a programozást.

2013. jan. 20. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Nehezebb lesz így az egyetem, különösen a gyakorlati tárgyakból. De folyamatos gyakorlással akár utol is érheted őket.
2013. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy egy példával éljek: én magyar és történelem fakos voltam gimiben. Eredetileg a képzőművészet érdekelt, aztán azt feladtam, volt egy magyar szakos ambícióm, (amit magam sem gondoltam komolyan, csak hát 17-18 évesen ritka kretén az ember), végül programtervező diplomám van.


Én az egyetemen tanultam ELŐSZÖR programozni, olyan szavakat, mint ciklus, fordító, stb, egyetemi gyakon hallottam először (nem beszélve a matek részéről ugyanez). Megszenvedtem, mint a szar, de - mint látod - lediplomáztam és elhelyezkedtem, végső soron egész jól. Én nagyon sokat buktam, de ebből csak az első 1-2 buktát lehet az előképzetség hiányának felróni, a többi mind a saját gyökérségem volt.

2013. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!