Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék Java nyelven tanulni...

Szeretnék Java nyelven tanulni, de nincs a környezetembe senki, aki segíteni tudna és egyedül nehezen megy. Mivel kezdjem? Miket töltsek le az alapokhoz? Milyen (lehetőleg e-book) olvasnivalókat ajánlotok? (lent)

Figyelt kérdés

A suliban pascalt "tanítanak", de nem olyan szinten, hogy kezdeni is lehessen vele valamit.

Utánaolvastam a Javának, szimpatikus és kezdőnyelvnek is ajánlják.

Nagyon érdekel a programozás, és ha el tudnék indulni valahonnan, amit megértek, akkor komolyan is foglalkoznék vele.

16/F


2009. aug. 31. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

kezdetben szerintem a C/C++ -t tanulgassad. a legtöbb nyelv alapja az (java, php, javascript, stb)


szerintem első nekifutásra a JAVA erős cucc. de ha az érdekel, akkor keresgéljél, a google ezrével hányja ki a tutorialokat és leírásokat.

2009. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
51%
Ha nincs gond az angol nyelvvel akkor a Java Programming For The Absolute Beginner című könyvet ajánlanám. Én is abból tanultam meg az alapokat, nagyon jó könyv és érdekes példákon mutatja be az egész nyelvet. Innen letöltheted: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Pontosan ilyenekre gondoltam!
2009. szept. 1. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Az elsőre meg ne halgass, baromságokat beszél. Kezdőnek pont a C feküdné meg a gyomrát, a Java az beginner-friendly nyelv. Csak ne szokj túlzottan hozzá, mert hátulgombolós maradsz ^^


Jah és sokkal egyszerűbb ha nem könyvekből tanulsz, hanem kitűzöl egy célt, keresel hasonló kódokat és eléred.

2009. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szerintem te beszélsz baromságokat, úgy néz ki nem értessz hozzá.

iskolában is előbb pascalt vesznek utána a C-t. az már más dolog, hogy te neked megfekszi a gyomrodat.

2009. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Hallod ne okoskodj jó? Pascal-t sosem tanultam, Visual Basickel találkoztam először. Az, hogy iskolában mit vesznek először nem igazán mérvadó, mert tele van az összes info suli begyöpösödött pászkál-buherátorokkal. Ettől még az nem lesz jó nyelv.


A C egy igen egyszerű nyelv, épp ezért veszélyes a használata. Ha nem érted mit csinálsz, nagyon könnyű megfektetni a programot.

Próbálj Java-ban segfaultot előidézni. Köszi. Amúgy én is komolyabban C++-al kezdtem el foglalkozni, az, ha körültekintően csinálják jó. De a C az nem való kezdő kezébe. Aki mást mond az hülye vagy felvág.

2009. szept. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
+1: a C semmilyen komolyabb nyelvnek nem alapja. Átvették a jelölésrendszert, de körülbelül semmi köze hozzá se a C#-nak se a Javanak se a PHP-nak. Se a js-nek se körülbelül semminek a C++-on kívül.
2009. szept. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Nah visual basic-el. És te oltod a pascalt. anyám...

képzelem mekkora szakember lehetsz:)


katasztrófa ha összehozol eg seg faultot, jó, hogy nem "logo"-zni vagy qbasic-ezni küldöd el szerencsétlent mert az biztonságosabb.


pascalra nem mondtam, hogy jó, viszont azért kezdik azzal mert egyszerűbb oktatni, kezdőknek is és megalapozza a többi nyelv felé a tudást. (én mellesleg C/C++ -al kezdtem)


Nem alapja? Mi volt előbb? a C/C++ vagy a java meg a js, php, stb?

Majdnem ugyanazon az elven működnek benne az alapok, kezdve az elágazásoktól(if, switch), ciklusokon át(for, while, do), függvény-változódefiniciókon át... persze nem copy-paste-val, de ha valaki egyszer megértette a c/c++ alapjait, akkor annak nem lesz gáz ez a többi se.


Az meg, hogy te kijelented, hogy aki mást mond az hülye vagy felvág, ezzel kijelentetted, hogy egy befelécsőlátó barom vagy. ennyi.


U.I.: volt egy ilyen osztálytársam annó régesrég a suliban, nagynak érezte magát, nem lehetett vele vitázni, mert úgy érezte övé az utolsó szó és mindenki más hülye. Lehet te vagy az.


"Hallod ne okoskodj jóóó?" ezen azá röhögtem egy jót:) olyan kisgyerekes GeeK-es volt:)

2009. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hallod, legalább ilyen ordító baromságokat ne, kérlek. Mint említettem a formákat átvették ({}, if, switch stb.), de rohadtul más. Java kötelezően OJJEKTUMORIENTÁLT, virtuális gépen fut stb. Nem fogod fel a különbségeket, mi? C egy egyszerű struktúrált ráültetés az assemblyre, semmi más. Azaz hatékony és veszélyes. Kezdő NE kezdjen C-vel. Aki azt írja, hogy C/C++-al kezdett az meg egy gyökér szar, olyan nyelv nincs, hogy C/C++. Van C és van C++. A visual basicat pont azért írtam oda, hogy lehet sokmindennel kezdeni, az is pont olyan könnyű mint a java, azaz kezdőnek ideális. Aki C-vel kezdi az vagy örökre megutálja a programozást vagy egy bezombult csőlátó idióta lesz. Látszik rajtad is: nem fogod fel, mitől lehet más két programozási nyelv. Annyit látsz belőle, hogy kapcsos zárójel pontosvessző. Ilyen inkább ne tanácsoljon embereknek semmit.
2009. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

a "gyökér-szarozással" az iq-dat újra bizonyítottad.

Egy igazi programozó nem fog belekötni abba, hogy C/C++. Nem magyarázom, akinek van esze az felfogja miért van ott a per jel.


nézd, írhatnék tényleg itt egy csomó reagálást a hülye felfogásodra, baromságodra. De úgy hiszem ettől te nem lennél jobb (szak)embert, meg igazából annyit nem ér meg nekem, hogy egy fórumon bizonygassam valakiről, hogy mennyire hülye. Erre idővel rájössz magad, vagy a körülötted lévők majd a tudtodra adják úgyis.


Azt meg mint bizonyítottad, nem kell C/C++ -al kezdeni ahhoz, hogy valaki idióta legyen, ennek az élő példája vagy te;)

2009. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!