Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdv! Pár napja kezdtem tanulga...

Üdv! Pár napja kezdtem tanulgatni a Python 3.3. 0. -t, Gérard Swinnen könyvéből és elakadtam! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kiválasztás vagy feltételes végrehajtás résznél vagy egy példa:

>>> a = 150

>>> if (a > 100):

... print "a meghaladja a százat"

...


Az Enter megnyomása után ki kellene írni,hogy: a meghaladja a százat.

De nekem ezt írja ki:

>>> a=150

>>> if (a>100):

print "a meghaladja a százat"

SyntaxError: invalid syntax

>>>


De milyen Szintaxishibát követtem el? A könyvben azt írja, hogy A Python windowsos editorának bizonyos verzióiban a másodlagos prompt nem jelenik meg.

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 29. 11:25
 1/7 A kérdező kommentje:

Megválaszolom magamnak, mert megtaláltam a megoldást :D

A print utasítást kivették a nyelvből, pontosabban lecserélték a print() beépített függvényre.

2013. jan. 29. 12:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanács: töröld le a Windowst, telepíts fel egy Unix rendszert. Ajánlok egy GNU/Linux disztribet, például Ubuntu vagy Elementary OS. El fogsz ámulni barátom. Ja és tedd fel a Sublime Text 2-t editornak.
2013. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fanboyz arrived
2013. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs itt semmi fanboyság: a Python Linuxra van tervezve. A Python programok 90%-át Linuxon futtatják. Nem Windowson kell Pythonban programozni.
2013. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Négyesnek igaza van.

Én is programozok Pythonban, wint már nagyon rég nem is láttam, nem hogy használtam volna.

Nem tudom pontosan melyik disztrótól, de az Ubuntuban alapfelszereltség a Python. Ehhez csak egy IDLE-t kell leszedni, ami nem más, mint egy intelligens szövegszerkesztő, ami színezi a szavakat, segít programozni. Az IDLE a szoftverközpontból elérhető, egy klikkel települ is.


Kérdéshez:


Rakd zárójelbe a print utáni szöveget így:

print ("a nagyobb mint száz")


A Python 2-nél elegendő volt a macskaköröm. A 3-ban már minden objektum.

Ha jól tudom Gérard Swinnen könyve Python 2-re épül, bár nem biztos.

2013. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a limket kifelejtettem...


[link]


Itt megtalálsz mindent a 3-ról.

Közben azt is írja hogy volt a 2-ben. Bár kezdetben zavaró lehet, hogy egyikben így, másikban úgy...

A könyvet én 2.7-el vittem végig és ment minden, azért gondoltam, hogy a 2-re épül.

2013. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

javítás:

*linket

2013. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!