Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tömböket hol érdemes használni?

Tömböket hol érdemes használni?

Figyelt kérdés

Egy programba általába mikor szoktak tömböt használni?

Ahogy gondolkodtam néhány programba, sehol nem jutott eszembe, hogy most itt tömböt használ...

Ha lehet konkrét példát kérnék.


2013. jan. 29. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Például nem fogok létrehozni 150 változót.

külön külön.

Hanem egy sorral megteszem.

int tomb[150]; kész is. Létrehoztam 150 db változót.

2013. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek nagy részében ott használunk tömböket, ahol sok azonos fajta adatot kell egyszerre kezelnünk. Pl. egy képet kell eltárolni pixelenként. Erre tökéletes egy tömb, aminek minden eleme egy képpont típus.
2013. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Aknakereső.
2013. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 iostream ***** válasza:

"int tomb[150]; kész is. Létrehoztam 150 db változót."


Úgyérted: létrehoztál 150 objektumot. Változó az csak egy van, az a neve, hogy tomb.

2013. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valamilyen szempontból összefüggő adatokat kezelünk tömbökben általában, de a kulcsgondolat inkább az, hogy akarunk az adatainkkal valamit csinálni, amihez a tömbök logikája a legmegfelelőbb. Például végig akarunk loopolni tíz felhasználói beállítás nevén, és mindegyikkel akarunk kezdeni valamit, ráadásul mindegyikkel ugyanazt a dolgot. Ilyenkor egy egyszerű for ciklussal könnyen végig lehet szaladni egy tömbön, ugyanez nem mondható el tíz különálló változóról.


Ne felejtsd el, hogy a tömb is változó, csak épp az nem egy, hanem sok adatot tárol, sorba rendezve.

2013. jan. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mondj néhány programot, amiről elgondolkodtál, és megmondjuk, hol van benne tömb
2013. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor egy egyszerű for ciklussal könnyen végig lehet szaladni egy tömbön, ugyanez nem mondható el tíz különálló változóról."


Dehogynem, 10 különálló változóval is meg lehet csinálni, ha berakod egy 10 elemű tömbbe :D

[link]

2013. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést!
2013. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!