Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez hogyan kivitelezhető?

Ez hogyan kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Vagy egy ablakom amibe tudok rajzolni és én úgy szeretném megcsinálni,hogy az ablakot amibe rajzolok azt egyáltalán ne mutassa csak azt amit kirajzoltam.


Így majd úgy fog kinézni a programban kirajzolt kép mintha csak úgy ott lennének a képek a képernyőn.


Olyat akarok csinálni mint amikor a photoshopot is megnyitom és akkor csak egy sima kép előugrik és nem látsz te ott semmilyen ablakot mert az nincs ott.

Csak a kép jelenik meg.

Ilyen a photoshopnak a logója is.


Azért nem tudom megcsinálni mert a kép amit így ki akarok rajzolni az nem négyszögletű,hanem háromszög alakja van.

Ha így kirajzolom akkor valahogy láthatatlanná kéne tenni hogy ne látszódjon a programnak az a része amire rárajzoltam a képet.


2013. jan. 30. 02:06
 1/2 iostream ***** válasza:
100%
Amit a photoshop csinál azt úgy hívják, hogy splash screen (guglizd meg). Ha te a képernyőre akarsz közvetlenül rajzolni, arra is van lehetőség, de az nem olyan egyszerű, mint egy splash screen. Viszont lehetséges nem téglalap alakú ablakot kirakni, ezt is guglizd meg.
2013. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
38%

Programoztál már életedbe? Bocsi csak a kérdésed alapján nem egyértelmű. Egy ilyen program írása nem kis munka. Hiszen ahány kiterjesztésű kép annyiféle algoritmussal tömörített kép kezeléséről van szó. Egyes algortmusok igen kemény matematikai alapokon tömörítenek. ( még jó mondjuk).

A másik magát ezt amit mondtál viszonylag könnyű megoldani, hogy ne látszódjon a háttér. Bár kép kezelésével együtt őszintén szólva kétlem, hogy meg tudod csinálni.b Keress egy nyilt forráskódú készerkeztőt( gimp) és nézd meg a linux-os forrását.)

2013. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!