Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C/C++: Válaszolnátok erre a...

C/C++: Válaszolnátok erre a kisebb "jól értem-e" kérdésözönre? Adatok tárolása, bináris ábrázolás

Figyelt kérdés

Tehát, az alábbiakban sorszámozva összeállítom hogy mik a kérdőjeles részek és az érdekelne hogy jól értem-e vagy nem.


1. Legyen


signed int a;


változó. A futó alkalmazáshoz kapcsolt adatterületen létezik ez a változó 2 bájton, címe &a. Az


a = KONSTANS; // KONSTANS nyilván decimális érték


értékadás hatására az alkalmazás (vagy oprendszer?) a KONSTANS-t átalakítja kettes számrendszerbeli számmá, kettes komplemenst képez és a &a területen ez az érték tárolódik el. Ezért, előjeles értékeket is eltárolhatunk. Ha lekérdezzük az "a" változó értékét, akkor az &a területről kettes komplemensképzéssel kapom meg a KONSTANS értéket.


2. Legyen most


unsigned int a;


változó. A fentiek abban módosulnak hogy a bináris tárolás komplemensképzés nélkül megy végbe hiszen a változó csak pozitív értékek tárolására van, így fölösleges a negáció.


3. A fentiek szépek de a C/C++ nyelv nem ilyen egzakt módon kezeli az adatokat. Mi a helyzet alacsonyabb "nyelvekkel" pl Assembly, gépi kód, ott így történik az adatábrázolás?



Nagyon hálás lennék ha válaszolnátok erre a pár kérdésemre. Üdv


2013. jan. 31. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a konstanst a fordító alakítja át kettes számrendszerbe,


a 3. kérdést meg nem igazán értem


"a C/C++ nyelv nem ilyen egzakt módon kezeli az adatokat"


ez mit jelent?

2013. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Oké a konstansokat a fordító, most már látom nem azt kellett volna írnom. A lényeg h futási időben kiértékelendő kifejezés.


A 3. pont kérőjeles állítás, tehát nem mint tényt közöltem, egy feltevés volt csak. Kb arra értettem hogy nincs ilyen "örökszabály", ahogy pl a típusmódosítók pontos működésére sem.


De még1x mondom, csak egy feltevés volt. Üdv

2013. jan. 31. 21:13
 3/14 anonim ***** válasza:

"Oké a konstansokat a fordító, most már látom nem azt kellett volna írnom. A lényeg h futási időben kiértékelendő kifejezés."


fordítási

2013. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha pl run-time beolvasok egy értéket és felhasználom kifejezésben akkor igen érdekes lenne a kifejezés végértékét fordítási időben meghatározni, vagy rosszul tudom?
2013. jan. 31. 21:41
 5/14 anonim ***** válasza:

a = konstans;


ez fordítási idő, másról eddig nem beszéltél szerintem

(amúgy nincs különbség a decimális, oktális, vagy bináris között)

2013. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Érdekes lenne, de lehetetlen, mivel az értéket fordítási időben még nem tudod, csak futási időben fogod bekérni.
2013. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

2. hozzászólásom:


"Oké a konstansokat a fordító, most már látom nem azt kellett volna írnom. A lényeg h futási időben kiértékelendő kifejezés. "

2013. jan. 31. 21:50
 8/14 anonim ***** válasza:

#6-os kiestél, nem értetted az iróniát


K.: "A lényeg h futási időben kiértékelendő kifejezés. "


igen de mi?


és amúgy mi a kérdés?

2013. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A kérdés a főtémában. 1. és 2. pontban az adatok tárolásáról amit írtam így megy végbe v nem?


a = FUTÁSI_IDŐBEN_KIÉRTÉKELÉSRE_KERÜLŐ_KIF;


Üdv

2013. jan. 31. 21:56
 10/14 anonim ***** válasza:
tudtommal így
2013. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!