Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal 12000 karakter...

Free Pascal 12000 karakter hosszú stringet hogyan lehet "csinálni"?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám megoldani azt, hogy Free Pascal-ban Deklaráljak, vagy valamilyen módon kezeljek egy 12800 karakteres string-et, próbáltam a {$LONGSTRINGS ON}-t és a {$H+}-t, de az nem volt elég hosszú, van valamilyen ötlet, vagy megoldás ?

#Pascal #Free Pascal #string #Longstring #hosszú string #Pascal Szöveg kezelés
2013. febr. 1. 15:38
 1/9 coopper ***** válasza:

Szia.


String-ként nem biztos, hogy menni fog.


Próbáld meg pchar-ként kezelni (0 végjelű string)


Sok sikert.

Üdv.

2013. febr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jól hangzik :) de ahogy nézem, ebbe nem lehet sima stringet "belerakni" vagy kimásolni onnan egy egyszerü copy-van vagy +-al. Vagy lehet valahogy?

Jah, és köszönöm :)

2013. febr. 1. 17:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam nekem a {$H+}-val önmagába is működött ...,próbáld meg a {$mode objfpc}{$H+}-val.
2013. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ejbenjaro ***** válasza:
Létrehozol neki egy karakterekből álló tömböt, ha másképp nem megy, de szerintem a {$mode objfpc}{$H+} engedi a nagyon hosszú stringek kezelését.
2013. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
nem akarok hülyeséget mondani, de word típusú változóval nem próbáltad még? az emlékeim szerint 65535 karakterig bírja. Vagy rosszul tudok valamit?
2013. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, sikerült:)

A word számokat tárol 0..65535

2013. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönök mindent az {$mode objfpc} megoldotta a helyzetet :)

a tömböt próbáltam már, de nem lehet úgy kezelni ahogy én szeretném, mert nem akarok anyi változót csinálni, hogy abba részeredményeket tároljak, és egyszerre kell beolvasni enyit

A Word meg tudomásom szerint csak számokból áll :)

De nem baj, most már meg van javítva, rendesen működik is legalábbis ameddig kész vagyok.


Jah és egy kérdést szeretnék még megejteni: Wampa neked van közöd az E2-höz (Garry's mod, Wiremod, Expression2)?


Minden esetre köszönök mindenkinek mindent, és további szép napot;

2013. febr. 1. 23:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs, névrokon:)
2013. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen. Jó hétvégét. :D
2013. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!