Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van valakinek tapasztalata,...

Van valakinek tapasztalata, konkrétabb ismerete a Ceylon, ill. Fantom programozási nyelv felhasználásával kapcsolatban? Érdemes velük foglalkozni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem ismerem ezeket a nyelveket őszintén szólva soha nem programoztam bennük.

viszont a szintaxist megnéztem és mindkettő java alapúnak tűnik hellyel-közzel.

Érdemesebb inkább java-val, vagy c#-al foglalkozni.:)

Azokra úgyis szükség lesz:)

2013. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Éppen ez az: érdekelt régebben a C#, és egy könyvet nézegetve rájöttem, hogy a java is vonzó. Viszont említett nyelvek éppen a Javahoz kapcsolódnak erősen, és egyesek szerint van jövőjük. Ezért felmerült bennem, hogy esetleg inkább velük kezdenék, mint C#-pal vagy Javaval.
2013. febr. 6. 10:54
 3/7 anonim ***** válasza:

"The Ceylon Project is an upcoming programming language and SDK, created by Red Hat. It is based on the Java programming language and when it is released, will run under the Java Virtual Machine."


Ez érdekes, tehát a programok futni fognak a telepített JRE-vel, mintha Java nyelven íródtak volna, ez pedig konkrétan a Java nyelvnek egy más megközelítése. Ezzel együtt én is azt javaslom, tanulj meg javaul, arról átállni nem lesz nehéz, ha már kiforrottabb a Ceylon (és tényleg elterjed).

2013. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs jövőjük, már bocsi hogy ezt mondom, de én nem látok értelmet egy olyan nyelvnek, ami majdnem olyan mint a java, java runtime-al fut, java szintaxissal, kicsit átirva az utasításokat, tehát akkor még java-ról van szó. Ez szerintem nem önálló programnyelv.

Akik mondták azok vagy nem értettek hozzá vagy pedig elfogultak. A nyelv alig két éves, nyilván vannak még gyermekbetegségei.

A java idősebb, nincsennek gyermekbetegségei( ezt most nem az exploitokra értem)

A másik az, hogy a c# használható asp.net weblapok készítésére. Ami nagy előny, mert webprogramozásnál is használható.)

2013. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 6. 14:28
 6/7 A kérdező kommentje:

Akit érdekel, egy pár éves cikkből idézek, ami az én érdeklődésemet is felkeeltette:


Ceylon

Gavin King denies that Ceylon, the language he's developing at Red Hat, is meant to be a "Java killer." King is best known as the creator of the Hibernate object-relational mapping framework for Java. He likes Java, but he thinks it leaves lots of room for improvement.

Among King's gripes are Java's verbose syntax, its lack of first-class and higher-order functions,

and its poor support for meta-programming. In particular, he's frustrated with the absence of a declarative syntax for structured data definition, which he says leaves Java "joined at the hip to XML." Ceylon aims to solve all these problems.

King and his team don't plan to reinvent the wheel completely. There will be no Ceylon virtual machine; the Ceylon compiler will output Java bytecode that runs on the JVM. But Ceylon will be more than just a compiler, too. A big goal of the project is to create a new Ceylon SDK to replace the Java SDK, which King says is bloated and clumsy, and it's never been "properly modernized."


"Fantom

Should you develop your applications for Java or .Net? If you code in Fantom, you can take your pick and even switch platforms midstream. That's because Fantom is designed from the ground up for cross-platform portability. The Fantom project includes not just a compiler that can output bytecode for either the JVM or the .Net CLI, but also a set of APIs that abstract away the Java and .Net APIs, creating an additional portability layer.

There are plans to extend Fantom's portability even further. A Fantom-to-JavaScript compiler is already available, and future targets might include the LLVM compiler project, the Parrot VM, and Objective-C for iOS.

But portability is not Fantom's sole raison d'être. While it remains inherently C-like, it is also meant to improve on the languages that inspired it. It tries to strike a middle ground in some of the more contentious syntax debates, such as strong versus dynamic typing, or interfaces versus classes. It adds easy syntax for declaring data structures and serializing objects. And it

includes support for functional programming and concurrency built into the language.

2013. febr. 6. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írták javat tanuld meg utána lehet mást is tanulni.
2013. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!