Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fájlból beolvasás? (Ne csak...

Fájlból beolvasás? (Ne csak szóközig) C++

Figyelt kérdés

Hogy tudok egy sort úgy beolvasni egy változóba hogy ne csak a szóközig olvassa be?

(fstreames megoldással)

pl.

Holes>>x[i].szoveg;

//Itt a Holes nevű fájlból csak a szóközig olvassa be, de nekem még utána van két három szó ami kell

Próbáltam getlinenal de vagy valamit rosszul csinálok vagy a ciklustól vagy a struktúrától nem működik.



2013. febr. 7. 18:48
 1/10 iostream ***** válasza:
7%
getline(Holes, x[i].szoveg);
2013. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen ezt próbáltam a válasz:

no matching function for call to `getline(std::ifstream&, char[100])'

2013. febr. 7. 19:53
 3/10 iostream ***** válasza:
33%

x[i].szoveg legyen std::string.

Vagy akkor használd az istream getline-ját, ami tagfüggvény: Holes.getline(x[i].szoveg, sizeof(x[i].szoveg));


Jó segítség a cplusplus.com, használd.

2013. febr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Figyelj csak, attól hogy valaki itt tesz fel egy kérdést, még nem hülye. Ha akarnám én is megtehetném hogy bármilyen kérdés esetén a cplusplus.com-on kikeresem a "hivatalos választ", bemásolom az illetőnek aztán arrogánsan megjegyzem, hogy ez kikereshető. A problémán semmit nem segítettél mivel az általad javasolt módszereket természetesen már próbáltam és azok sem működtek.(Mellesleg nem hiszem, hogy bárki is már ennél alacsonyabb szintre eljutna az általad javasolt oldal ismerete nélkül) Ha esetleg másoknak is lenne kedved válaszolni, a probléma megoldása(hidd el, nem az első google találatok között volt, ha ez lett volna a következő hasznos oldal javaslatod):


holes.ignore(256,'\n');


Egyébként köszönöm a segítséget.

2013. febr. 8. 18:23
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Azért keményen béna lehetsz, ha még úgy sem megy, ha a szádba rágják...

Lehet érdemes lenne inkább más hobbit keresni...

2013. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mégi mit rágtak a számba kedves "Best Answer" (de tényleg csak úgy néha nem érzed az iróniát?)?

Úgy felfogtad, hogy egyik javasolt módszer sem működött? (Amiket mellesleg már előtte kipróbáltam.) és azt hiszem elnézést kell kérnem az előző válaszolótól, az arrogancia ott kezdődik hogy látsz pár kommentet nem tudod miről, de mivel a kérdés feltevője biztos nem ért annyira hozzá ezért beszólógatsz. Nekem ez tűnik a rosszabb hobbinak.

A programom meg működik mivel megtaláltam a megoldást (amit egyébként az előző kommentben le is írtam)

2013. febr. 8. 19:34
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Betűről betűre le lett írva mit kell beírnod a kódodba.

Ha az sem működik az egy dolgot jelent: a kódod többi része is szar.

2013. febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 iostream ***** válasza:
11%
Én leírtam, hogy kell beolvasni egy sort. Nem kell semmi mágia hozzá. Ahogy írták, a kódod többi része is szar, ha így sem ment.
2013. febr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És mégis egy sornyi kóddal már nem szar, hogyne. Ami betűről betűre volt leírva (és én is kipróbáltam) az nem elég kell hozzá az ignore, hogy működjön és pont erről szólt a kérdésem.

(Ha nem hiszed el, hogy csak a getlinenal nem működik, próbáld ki)

2013. febr. 8. 20:09
 10/10 iostream ***** válasza:
11%
Nézd, számtalanszor működésre bírtam már a getline-t, szóval nyugodtan hidd el, hogy te kúrtál el valamit. Pl elkezdtél olvasni, de bennehagytál egy fél sort. Az ignore semmi mást nem csinál, csak beolvas delimiterig n karaktert, és eldobja őket.
2013. febr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!