Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozói nyelvel...

Földes ákos kérdése:

Melyik programozói nyelvel kezdjek? És honnan pénz nem nagyon akarok rá küldeni de szerintem a koromhoz képest eléggé megy?

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kerül ide a pénz? Mi van?


Programozni pedig elkezdeni bármilyen nyelvvel lehet.

Válassz valamit amit szimpatikusa és hajrá.

Én mondjuk valami C++, Python irányvonalat javasolnék, az később is jól jöhet. De Pascallal is kezdhetsz akár.

2013. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Indulhatsz innen:

[link]

vagy kereshetsz egy egyetemi jegyzetet.

2013. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én pascallal és c-vel kezdtem, majd lua és html, azt tudom ajánlani hogy pascal-t vagy a c++ tanuld meg, majd amit akarsz, a html és a script se nehéz de jó ha előtte megtanulod az egyiket.
2013. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pascalt ne. Használhatatlan, oldschool vacak.


Python, C, C++, ebben a sorrendben tudom ajánlani.


(Egyébként a MIT indított online képzést a edX.org keretein belül, Pythonból, kezdőknek. Ha sietsz, tudsz angolul, érdekel egyetemi szinten még beleférsz.)

2013. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, de a magyarsága miatt nem értem a második kérdésed: "És honnan pénz nem nagyon akarok rá küldeni de szerintem a koromhoz képest eléggé megy?"

Szóval ez mit is jelent?

2013. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tabaki ***** válasza:
Én se küldöm a pénzt, de nekem is eléggé megy....
2013. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Dogmeat válasza:
C# Egyszerű, nagyszerű, letöltöd a full ingynes Visual Studio Express-t és már tolhatod is a tutorialokat. Jó a C, c++, de nem kezdésnek.
2013. febr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Én egy gyakorlatias választ tudok adni: java. A munkaerőpiacon jelenleg ez dominál, sőt, ha érdekel például a mobiltelefonok világa, androidra pl. javaban tudsz fejleszteni (itt is ez dominál).

Pascalt nem javasolnám (nincs gyakorlati haszna), a C világa meg olyan terheket rak egy ismerkedő vállára, amire nem biztos, hogy szükséged van.

Dinamikus weboldalak összerakásához esetleg PHP vonalon is elindulhatsz.

2013. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Hannibal82 válasza:
91%
Most őszintén, szerintem a Magyar nyelvtannal kezdj!
2013. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ilyen központozási készséggel szerintem semmilyennel.

ha mégis, akkor C, java, python, html.

neten ezer féle könyv elérhető még magyarul is. pl Nagy Gusztáv - Java programozás.

2013. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!