Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Exe fájlt szeretnék készíteni...

Exe fájlt szeretnék készíteni a c++-os Hello word programomhoz. Ismertek valamilyen tutoriált?

Figyelt kérdés
De parancssorból, tehát nem Visual Studióból, amivel könnyen meg lehet csinálni.
2013. febr. 19. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Google: "C++ tutorial"


Én így tanultam meg c++zni.

2013. febr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek, csak nem tudom, hogy keressek rá, hogy "C++ parancssorból fordítás"! De azért köszi!
2013. febr. 19. 22:39
 3/14 A kérdező kommentje:
Meg is van: command prompt, ha valakinek szüksége lenne rá!
2013. febr. 19. 22:42
 4/14 iostream ***** válasza:
Ez most erős volt. És sikerült végül?
2013. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen,sikerült a youtub-on találtam egy ilyen videot. :-)

Persze könnyebb lett volna, ha valaki elindít!

2013. febr. 20. 10:44
 6/14 A kérdező kommentje:
De mi volt erős?
2013. febr. 20. 10:44
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát parancssorból akarsz c++-ban programozni. És hogy nem tudtad a parancssor konkrét nevét, amit elég sokan ismernek:

command prompt, és ezután még te akarsz másoknak segíteni.


Dev c++-ról hallottál már?

Bár gcc valóban minden értelems opárációs rendszernek része,de windows-on nekem még nem volt szerencsém függvénykönyvtárakhoz. Max ha direkt külön elkészíted a <stdio.h> headert mindennel együtt és így hívod meg:

#include "stdio.h"

Erre való a dev c++, illetve a code:blocks Ha nem akarod használni a visual studiot.


Apropó vs: Tudtad, hogy minden fordító készít exe-t( már ha windows-on vagyunk)? Így a visual studio is? Keresd meg ott lesz valahol a project mappájában. Amúgy meg ha tisztán parancssorból akarsz programozni, akkor ajánlom a a dev c++-t, amit feltepítesz valahova, és tanuld meg a gcc parancsait, valamint az EDIT szövegszerkeztő használatát. Sok sikert hozzá...

2013. febr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jah és telepíts külön egy windows 98-at gépedre csak erre....( vagy egy freedost)
2013. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A devC++ és a Code::Blocks is a gcc-t használja. :) A függvénykönyvtárakkal pedig semmi baj nincs.
2013. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen tudom, én arról beszéltem, hogy ha nyitsz egy parancssort, már és beírod hogy gcc valami.c simán, akkor nincs függvénykönyvtárja. Igen tudom, hogy gcc-vel fordítanak, de saját mappájukból és beconfigurált gcc-vel függvénykönyvtárakkal.
2013. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!