Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php getimagesize helyett van...

Php getimagesize helyett van valami másik megoldás amivel megkaphatom a kép méreteit?

Figyelt kérdés
URL file-access is disabled in the server configuration miatt nem tudom használni. Utánanéztem és vagy engedélyezni kell (ezt nem tudom megtenni) vagy helyi linket kell megadni, viszont nekem szükséges lenne a http://-s verzió.
2013. febr. 23. 10:56
 1/4 Drone007 ***** válasza:

Az adott szerveren nincs engedélyezve a közvetlen külső fájlhozzáférés (ez alapértelmezett), pontosan azért, hogy kívülről ne lehessen hozzáférni a helyi fájlokhoz. Zet nem lehet "kijátszani" legfeljebb, ha feltöröd a szervert, és átállítod a beállításait.


Ha ezen a külső szerveren a saját tárhelyeden lévő képekhez akarsz hozzáférni, egyszerűbb, ha írsz egy rövid php scriptet, ami meghíváskor visszaadja a megfelelő fájl (kép) adatait, így a script helyileg fér hozzá a képhez, és működik az getimagesize is.

Ha ez nem a te tárhelyed, nos ne kalózkodj, mert azt büntetik.

2013. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért számít kalózkodásnak egy külső oldalon lévő kép szélességének és magasságának lekérdezése?
2013. febr. 27. 05:41
 3/4 Drone007 ***** válasza:
A lényeg a más szerverén lévő fájl adatainak lekérése, és ha ezt nem teszi lehetővé az oldal gazdája, akkor a tevékenység illegális.
2013. febr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért valljuk be, hogy ez így hülyeség.

Pl. vegyük ezt az oldalt. Nagy valószínűséggel itt sem működne a getimagesize. Jelenítsd meg a header-ben lévő képet egy új lapon. Ha ráviszed az egeret a tabra akkor a böngésző automatikusan kiírja a nevét és a méreteit.

2013. febr. 28. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!