Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet midi fájlt...

Hogyan lehet midi fájlt dekódolni?

Figyelt kérdés
Először is nem tudom megnyitni. A kódjait tudom...mármint, hogy mi mit jelent, viszont jó lenne ha egy szöveges állományként meg tudnám nyitni.
2013. febr. 24. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mégis hogy akarsz belőle szöveges állományt csinálni? A Midi egy zeneformátum, amiben a "kotta" van tárolva és megfelelő program kell a lejátszáshoz.

Ha esetleg manipulálni akarod, arra bármilyen hexa editor megfelel pl. notepad++

2013. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kéne egy konverter, ami a kívánt formára hozza neked, értelmezve a kódokat. Mivel a kívánt formát te tudod, neked kell megírni a konvertert. Ha tudsz programozni, bináris fájlt beolvasni, és tudod a MIDI kódokat, akkor ezzel nem kéne, hogy gondod legyen. Ha nem ezért van a Programozás kategóriában, akkor pedig inkább MIDI szerkesztővel játszogass. :)
2013. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ott a Cubase csinálsz egy új projektet. Hozzáadod a midi fájlt, és akár kottában kis kihozhatod a tartalmát.
2013. febr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tabaki ***** válasza:

A fenébe! Emlékeim szerint valamelyik ingyenes progi tudta, de az Istennek nem jut az eszembe, melyik lett volna az. Úgy rémlik, hogy Midi-fájlként be tudta olvasni, és LaTex-ként menteni. Ha véletlen rájövök, jelentkezem, addig is itt kotorászhatsz:


[link]


Nekem a LilyPond (vagy a DeNemo nevű grafikus felülete) a leggyanúsabb, továbbá nézd meg az Anvil Studiot is.

2013. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. febr. 25. 19:13
 6/13 tabaki ***** válasza:
Megnéztem, Anvil csak kottázni tud, Denemo viszont LilyPond leírófájlt is készít belőle -- ez valamilyen szinten mégiscsak szöveges megjelenítés, és némi töprenkedés árán megérthető.
2013. febr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Megnéztem...nem egészen az amire én gondoltam.

Én tulajdonképpen a midi fájl bitjeit akarom látni. Azokat az egyeseket és nullásokat. Onnan intézném tovább, de nem tudom, hogyan olvassam ki. Jó lenne ha menne c-ben az fopen=("midi.txt","r"), de sajnos nem megy.


De azért köszönöm a rám szánt időtöket

2013. febr. 25. 19:59
 8/13 tabaki ***** válasza:

Keress egy hexaeditort, és nézzél bele azzal:

[link]

Vélhetőleg bináris megjelenítést is tud. Ha elég csak hexában és csak megnézni: Free Commander -> F3 -> H (vagyis a nézegető hexa módban). Elvileg kérhetnéd binárisan is, de -- legalábbis nálam -- nem működik.

Nyilván jó a Total Commander is, a csak arra futja...

2013. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem...köszi.
2013. febr. 25. 22:12
 10/13 A kérdező kommentje:
Na megnéztem. Ez tulajdonképpen azt csinálja, mintha egy c programba fopen-el nyitottad volna meg. Sajnos a midi fájl kódolva van és ezért ennyire bonyolult. Viszont kaptam egy midilib nevű könyvtárat c-re és azzal valahogy megnyitott valamit...csak nem tudom, hogy helyes-e.
2013. febr. 25. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!