Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen program segítségével...

Milyen program segítségével birok Phyton nyelvvel programozni?

Figyelt kérdés

Itt is mondtátok hogy jó kezdés a python, letöltöttem egy verziót, de viszont nem tudom elindítani, nincs semmi .exe kiterjesztésű file, vagy hogy hogy nyissam meg a programot?

[link]

erről az oldalról töltöttem le, nézzétek el nekem a tudatlanságomat, régebben a c++ nyelvet tanulmányoztam a CodeBlocks nevű programban, de most ez érdekelne. kösz a válaszokat



2013. febr. 26. 22:24
 1/8 zsomkovacs ***** válasza:

Ez egy Linuxos verzió, persze, hogy nincs benne .exe. (amúgyis elavult) Töltsd le innét:


[link]


Én amúgy Notepad++-ban kódoltam Python-t, kissé fapados, de jó megoldás.

2013. febr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem fapados, tökéletes megoldás.


Innen kéne letölteni az interpretert: [link]

Feltenni, majd mehet a kódolás bármilyen kódszerkesztőben.

2013. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen, esetleg valami hasznos videókat tudtok linkelni amivel elindulhatok?
2013. febr. 26. 23:03
 4/8 anonim ***** válasza:

A programozást nem lehet és nem is szabad videókból tanulni, hanem könyvekből vagy más írásos dokumentációból, és a csomagban kapott/telepített példaprogramok kipróbálásával.


... de azért van itt: [link]

2013. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
... és még ezek: [link]
2013. febr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2013. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ezt a szövegszerkesztőt ajánlom, gyakorlatilag mindent tud, ami az ember legbizarrabb álmaiban előfordulhat, nem azzal kell pcsölni, hogy hol maradt ki a vessző, vagy hol írt el valamit, hanem csak és kizárólag a kódolással.

[link]


Ez meg egy nagyon jó könyv, érthető, és még magyar is.

[link]

(letöltéshez a könyvre kell kattintani)

2013. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Van a saját környezete, az IDLE, ami programozáshoz és futtatáshoz is jó. De sajnos nem számozza a sorokat. Nekem egy Notepad++ és egy DOS-ablak jött be a legjobban, meg az alt tab.

2013. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!