Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítség kellene nekem program...

Városi Zoltán kérdése:

Segítség kellene nekem programot írni? Mindegy milyen nyelven írodik a program!

Figyelt kérdés
Nekem egy olyan program kell ami végigmegy a gépben található memórián és egy megadott értéket keres. Ha többet talál akkor mindet megnézi majd újra végignézi a találatokat egy másik értékkel és végül mikor már csak 1 lesz azt módosítja az általam megadottra. PL: Jegyzettömbe beírom hogy 500, majd a megírt programmal rákeresek az 500-ra, talál vagy 20 db-ot a memóriába. Most árírom a jegyzettömbbe az adatot 300-ra és újra lefuttatom a programot ő megvizsgálja a korábbi találatokat. Mikor már csak 1-2 van akkor átírom a memóriában az értéket 600-ra és ekkor a jegyzettömbe is 600 lesz. Röviden ilyesmi. Remélem tud valaki segíteni benne. Köszönöm előre is. Írjatok ha segíteni tuttok! Én is segítek ha tudok valamiben.

2013. márc. 2. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ehhez C-ben v. ASM-ben kellene nekiállni megírni. ASCII kódolásról ugye hallottál már?
2013. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ejbenjaro ***** válasza:
Ez nagyon szép elképzelés, és mégis mennyit terveztél fizetni érte a kivitelezőnek? (már ha egyáltalán működhet a dolog, lévén nem feltétlen egészséges, ha programok más programok által használt memóriaterületen garázdálkodnak...)
2013. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt így ebben a formában nem lehet kivitelezni.

Csak úgy nem fogod tudni végigtúrni a memóriát... (Maga az oprendszer sem fogja engedni.)


Hasonló dolgot a CheatEngine tud csinálni, de csak adott programok memória területét tudja átvizsgálni.

2013. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 iostream ***** válasza:
Nem értem. Átírod 500-ról 300-ra, és a korábbi 500-as találatok közül megvizsgálja melyik 300? De hiszen egyik sem, azok 500-ak.
2013. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg kerdezhetem milyen celra hasznalsz 286-os gepet manapsag? (Azon meg meglehetett valositani ezt)
2013. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

iostream kedvéért elmagyarázom a helyzetet....adva van 20 érték mondjuk egy text fájlban....minden sorban egy,tehát húsz sor...tegyük fel hogy írok rá egy programot ami mindig megváltoztat a sorokban egy értéket,de az egyik egy tipus vagy örökváltozó....mondjuk az 5.sorban levő érték legyen a pénzem a 7.ben az eredeti összeg.


Azaz van 1000-ft om 7-sor van 1000 ft-om 5.sor....mondjuk kaptam nagyimtól 1000ft-ot 7.sor most van 1000ft-om 5.sor...keresem mennyi pénzem van MOST 7.,5. sor 1000 ft...elmegyek boltba veszek egy milka csokit ami 250 akkor 7.sor 1000ft 5.sor 750

keresem a 750-t puff ott van ki tudom javítani hogy 700 ft-om maradt mert a milka 300ft-ba került


a program arra jó hogy meghatározd az érték tulajdonságát...illetve megkeresd azt az értéket a halmazban vagy a mátrixban amelyiket ki akarod javítani....

2013. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6, a Kérdező leírása sokkal inkább egy cracker program leírására illik, amivel mondjuk az életerő pontot tudod egy játékban manipulálni. A te leírásod egy adatbáziskezelőről szól. A számomra köszönőviszonyban sincs egymással.
2013. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, a kérdező ugyanis megírta PM-ben is nekem, hogy pont a CheatEngine-t akarja lemásolni...


Kár, hogy nem kivitelezhető. (Főként, ha itt kell ennek utánakérdeznie.)

2013. márc. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De ha mi programozunk, akkor nem ő másolja le a Cheat Engine-t nem? o.O
2013. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!