Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet felinstalálni a...

Hogyan lehet felinstalálni a Borland Pascalt?

Figyelt kérdés
Megvan 3 külömbözö fféle képp, de csak ilyen cuccok vannak benne h readme(természetesen nem nyitja meg), meg egy csomó mappa tele olyan fájlokkal, amiket persze hogy nem nyit meg.

2013. márc. 3. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen rendszered van? Milyen kiterjesztésű fájlok vannak a readme mellett?


Egyébként FreePascal-lal talán jobban jársz.

2013. márc. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Windows 7, a kiterjesztésnél csak annyit ír, h file. Free Pascallal próbákoztam, de ahányszor beírom a Borlandban jól mïködö programot, mindig kíirja h error: 2 error.
2013. márc. 3. 13:41
 3/6 ejbenjaro ***** válasza:

Le kellene szokni a duplaklikkes megnyitásról. Total commanderben ha nyomsz egy F3-mat azon a README fájlon például gyorsan kiderülhet, hogy egy sima szövegfájl, csak mert nincsen kiterjesztése ezért a windows nem ismeri fel semminek így nem tud hozzá programot társítani.


Szerintem csak spontán másold fel valahova azt a Borland pascalt és a mappából futtasd a bp.exe-t (gondolom ez indítja az IDE-t). Esetleg tedd be a PATH-ba a BP mappáját.


A Free Pascal azért dobál 2-es hibakódot, mert a programod valamilyen fájl művelete kíván végezeni, azonban az a fájl, amin ezt végezni szeretné nem érhető el.

2013. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

"a Borlandban jól működő program"


Nem ártana tisztázni, hogy milyen szintű. Ha valami bonyodalmas monstrumról van szó, adódhat szemléleti eltérés, ezt meg lehet próbálni kompatibilis módban való fordítással orvosolni. Ha viszont egy sima hellóvilág sem fut, nyilván a beállítással van a hiba.


Nincs például ékezet vagy szóköz a Free Pascal útvonalában? Ez elég gyakori melléfogás, mert az újabb generációval elhitették, hogy az ékezet-probléma már nem létezik.

Mondjuk (BRRR!):

c:\Dóri könyvtára\infó\frí paszkál\stb.

2013. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát én nem vagyok valami programozó zseni, egyszerüen csak a suliba tanuljuk. Olyanokat oldunk, h beolvasunk számokat és összeadogassuk öket, stb. Semmit se írtam ékezetekkel a programban, ú.h. abszolut nem értem az egészet...
2013. márc. 4. 16:24
 6/6 tabaki ***** válasza:
Bemutathatnál valami ilyen nem forduló programot. Egyébként a Free Pascal saját szerkesztője elindul, csak a fordítás nem megy?
2013. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!