Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lehet a hiba, visual basic...

Mi lehet a hiba, visual basic számológép?

Figyelt kérdés

Private Sub Button5_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button5.Click

TextBox3.Text = Val(TextBox1.Text) + Val(TextBox2.Text)

End Sub


Private Sub Button6_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button6.Click

TextBox3.Text = Val(TextBox1.Text) - Val(TextBox2.Text)

End Sub


Private Sub Button7_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button7.Click

TextBox3.Text = Val(TextBox1.Text) * Val(TextBox2.Text)

End Sub


Private Sub Button2_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button2.Click

TextBox3.Text = Val(TextBox1.Text) / Val(TextBox2.Text)

End Sub


Private Sub Button4_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button4.Click

TextBox1.Text = ""

TextBox2.Text = ""

TextBox3.Text = ""

End Sub


Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click

MsgBox("Készítette.:******")



2013. márc. 4. 16:15
 1/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem tudom, hogy VB-ben igy van-e (Delphiben igy van, ezért gondolom, hogy VB-ben is igy van), de a Textbox.TEXT az elvileg string tipusú változó, tehát stringet kéne belerakni, amiból az következik, hogy konvertáltatni kell a számot stringgé :


[link]


valahogy igy :


TextBox3.Text = str (Val(TextBox1.Text) + Val(TextBox2.Text))


Sok sikert.

Üdv.

2013. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi történik pontosan? Ha leírnád megkönnyítenéd a dolgunkat, remélem nem várod el tőlünk, hogy megírjuk a progidat, majd még le is teszteljük :)
2013. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
09:54-es válaszoló vagyok, kipróbáltam (mert ma ilyen jó hangulatom van) és első ránézésre működik. Ezért kérlek, hogy írd le mikor és milyen inputtal jelentkezett neked a hiba :)
2013. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nos ugyebár egy keveset kéne tudnia...

De : se öszeadás,se kivonás/szorzás/osztást nem akar végrehajtani...sőt mégha pl beirom,hogy 4 és nyomok =-t akkor kisem irja ,hogy 4 hanem 0-t ir!

2013. márc. 7. 17:07
 5/6 A kérdező kommentje:
4napja tanulok programozást és elakadtam benne!
2013. márc. 7. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Ööö, mondom, nálam tökéletesen működik a programkód, biztosan ez van neked is? Semmi hiba, és még a műveleteket is jó csinálja. Esetleg küldj privátot majd megpróbálok segíteni :)
2013. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!