Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android fejlesztésbe fogtam....

Android fejlesztésbe fogtam. A alkalmazásban van 12 gomb és minden gomb egy új oldalt (vagy layout-ot) nyit meg. Az a kérdés hogy lehet-e valahogy egyszerűsíteni az OnClickListener-t?

Figyelt kérdés
Tehát hogy ne minden egyes gombnál keljen létrehozni egy újat, hanem egy darabot valahogy módosítgatni. Pl. egy listába vagy tömbbe belepakolom az oldal neveket. Remélem érthető volt.

2013. márc. 4. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Már viszonylag régen foglalkoztam Androiddal, de ha jól emlékszem azt megteheted, hogy csak egy OnClickListenert veszel fel, amihez hozzáadsz egy plusz argumentumot, ami azt mondja meg, hányadik dolgot akarod megjeleníteni. A megfelelő gombbal változtatod ennek az argumentumnak az értékét, és a listenerben ettől függően jeleníted meg a dolgot, amit akarsz. (És ezt hívod meg mindig minden gombbal)

A resources xmlben fel tudsz venni egy tömböt amiben eltárolod a layoutok neveit, amire hivatkozol később az argumentumnak megfelelően.


PS: Ha jól emlékszem. Azért a nyakam nem tenném rá, hogy most hirtelen meg is tudnám csinálni :)

2013. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!