Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnám a többi értéket...

Hogyan tudnám a többi értéket is hozzáadni?

Figyelt kérdés

Van ez a php kód:


$q = "INSERT INTO `ugyfel` (`felhnev`,`jelszo`,`email`) "

."VALUES ('".$_POST["felhnev"]."',"

."PASSWORD('".$_POST["jelszo"]."'), "

."'".$_POST["email"]."')";


Ugye az 'ugyfel' táblába szúrja be a felhnev, jelszo, email adatokat, meg ugyebár a jelszót. - Viszont szeretném még hozzáadni a teljes nevet, házszámot, utcát, irszámot, várost. - Azt tudom, hogy idáig akkor így nézne ki a kód:


$q = "INSERT INTO `ugyfel` (`felhnev`,`jelszo`,`email`,'nev','varos','irszam','utca','hazszam') "

."VALUES ('".$_POST["felhnev"]."',"

."PASSWORD('".$_POST["jelszo"]."'), "

."'".$_POST["email"]."')";

Viszont a $_POST metódusnál nem tudom hogy mi a szintaxis, hogy hozzáadja ténylegesen az adatbázishoz. Gondolom hasonló a szintaxis mint a 'felhnev' esetében, csak már belekavarodtam a sok ",."; -be. :D


2013. márc. 5. 10:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.


A $_POST egy tömb, amiben a küldött adatok vannak és kész.

Itt pedig te előállítasz egy SQL kérést a kapott adatokból és kész.


(Mellesleg ezt a kérdést így ne használd, vagy minimum valami ellenőrzést/szűrést tegyél rá, mert most egy kitűnő támadási felületet látok a kódodban...)

2013. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szakdolgozat lesz, szóval nem hivatalos, és "éles" weboldal lesz.
2013. márc. 5. 12:05
 3/16 A kérdező kommentje:
A legkevésbé arra van időm hogy a biztonsági résekkel foglalkozzak.
2013. márc. 5. 12:05
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Ha szakdolgozat akkor pláne. Hol fogadnak el olyan kódot, amiben majd kiszúrja a szemedet az SQL injection? Ezért ahova én jártam buktattak.
2013. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező: nálunk szakdolgozat védéskor az első amit _minden_ SQL-t kezelő, böngésző kliensen keresztül használható oldalnál _először_ megcsinált a tanár, hogy kipróbálta az SQL injectiont. Kivétel nélkül mindegyiknél. Csak szólok.
2013. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

+1, nálunk is, ezért írtam, hogy legalább egy szűrést tegyél be.


A másik meg, ha ki is kerülne a netre egy rövid időre, hidd el nem jó móka egy drop table-t beszedni.

2013. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Hát még ha csak drop table. Ezek után lehet, hogy még az sql szerver is admin nevében fut, és akkor bármit megcsinálhatnak a gépen.
2013. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ez volt a kérdés, de lényegtelen. A másik dolog hogy még értelemszerűen NINCS éles webszerveren, még localhoston fejlesztem wampserverrel. - A másik pedig fogok javítani, de az elsődleges cél az, hogy a programkód meglegyen mindenhova. Utána javítani még lesz időm....
2013. márc. 5. 14:16
 9/16 anonim ***** válasza:

Hidd el, megfelelően fejleszteni könnyebb, mint utólag foltozgatni.

Ráadásul egy szakdolgozatnál nem ártana "minőséget" csinálni és nem gányolni valamit, ami működik.


A kérdést pedig jó lenne, ha úgy tennéd fel, hogy van is értelme, mert kétlem, hogy sima SQL lekérést nem tudnál néhány paraméterrel kibővíteni...

2013. márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi nem érthető. De mindegy igazából, nincs időm leírni 5x ugyanazt.


Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 5. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!