Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a hiba ebben a Visual C++...

Amanda88 kérdése:

Mi a hiba ebben a Visual C++ (2010) programkódban?

Figyelt kérdés

Ennek betűszámlálóként kéne működnie, de ahelyett, hogy kiírná, hány betű és space van a beírt mondatban, egyből kilép.


#include <iostream>

using namespace std;

#include <string>


int main ()

{

char betu;

int spaces=0, total=0;


cout<<"Irjon valamit!\n";

cin.get();

cin.get(betu);


while (betu !='.')

{

if (betu ==' ')

{

spaces++;

total++;

}

else

total++;

cin.get(betu);

}


cout<<spaces<<" space es "<<total<<" betu van a mondatban.";

cin.get();

cin.get();

return 0;

}



2013. márc. 15. 13:37
 1/6 TB124 válasza:

Én bemásoltam pont úgy ahogy írtad de nekem lefut.

Lehet hogy a c++ van a baj, engedte hogy beírd az adatoka?

2013. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
engedte, hogy leírjam a mondatot, de utána egyből kilép, nem írja ki, hány betű és space van a mondatban.
2013. márc. 15. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy olyan gyorsan írja ki, hogy nem látod. A kérdező meg az első válaszoló között az indítás módja lehet a különbség.

a) Indíts el egy parancssori ablakot, ami nem záródik be, és onnan futtasd a programot.

b) Tegyél be a végére még egy utasítást, ami biztoaan megvárja az enter megnyomását. A cin.get(); kevés lehet, ha az előző entered még benne marad a pufferben, tehát előbb üríteni kéne a puffert, de nem emlékszem, hogy van ez C++-ban.

2013. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TB124 válasza:

A második válaszoló ötlete alapján a végére a cin.get() helyett írd azt hogy: getch() ,csak ehhez be kell írni hogy

#include <conio.h>

2013. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, működik a getch()-el. Milyen esetekben jobb ezt használni, mint a cin.get()-et? Ha cin.get()-et használok, érdemes elötte mindig üríteni a puffert? Ezt hogyan lehet?
2013. márc. 16. 14:12
 6/6 TB124 válasza:
Nem tudom mivel a végén én mindig getch()-t használok :)
2013. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!