Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni programoz...

Szeretnék megtanulni programozni, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Most linux van fent a gépen de simán tudom cserélgetni őket. Honnan tanuljak, melyik könyvből, melyik nyelvet ? Nem olyat szeretnék ami már "kihalt" nyelv, a C++, C+ C#, java, php, html, ezek felé szeretnék mozdulni,

2013. márc. 16. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Ajánlom a Pythont, az úgyis elég divatos manapság, benne van az első ötben, és elég könnyű.
2013. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a c-t vagy c++-t ajánlom, mert ezekkel tényleg bármit lehet.

Én anno a c-t tanultam meg, majd később nekiálltam az elektronikának és mi fogadott?...hát, hogy mikrokontrollert assembly-ben vagy c-ben lehet programozni...így nem volt nehéz azt sem megtanulni.

Így az elején te sem tudhatod, hogy a programozás melyik irányába fogsz elkeveredni, ezért jobb a c. De a pythonnak az az óriási előnye, hogy könnyebb.

2013. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 iostream ***** válasza:
40%

"Így az elején te sem tudhatod, hogy a programozás melyik irányába fogsz elkeveredni, ezért jobb a c."


Ez nagyon buta logika. Azért jobb a C, mert egy adott területen az a használt nyelv. Én mondhatnám, hogy ha webfejlesztő lennél, akkor pl PHP-t használnál, és mivel nem tudod még, mi leszel, ezért jobb a PHP.

2013. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én programozásról beszéltem, nem webfejlesztésről.

Nem csak egy területen az a használt nyelv. Ha majd játékot akar fejleszteni (mint itt sokan), akkor a c++-ra könnyen rá lehet állni.

2013. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért iostream "buta logika" megjegyzése nagyon röhejes, mikor az ő logikája az általános esettől jócskán eltér, főleg, hogy a PHP eléggé alja, és inkább sok vélemény szerint kihalás felé halad. Én C-t ajánlom, de az én "buta logikám" szerint jó lenne tudni először az alapokat, én nem programozással kezdenék, hanem architektúrákkal.
2013. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!