Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit jelent az hogy egy program...

Mit jelent az hogy egy program redundáns?

Figyelt kérdés
Mit jelent az hogy egy program redundáns? Azt tudom megbízhatóságot jelent de egy program tervezésnél mi lehet rajta redundáns?

2013. márc. 18. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:

???megbízhatóságot???

redundáns: új információt nem tartalmazó, de a megértést segítő.

2013. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"redundáns: új információt nem tartalmazó, de a megértést segítő."

Akkor ezt én úgy fordítanám hogy jobb a dokumentáció.

2013. márc. 18. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. A redundancia lehet hiba is. Pontosabban problémát nem okozó hiba, tehát gyakorlatilag felesleges kódrészlet, ami valamiért ott maradt.
2013. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aham így viszont már értem mit jelent, kösz.
2013. márc. 18. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem csak kódrészlet, de információ is lehet. Ha például van egy adatbázisod, amiben elmented az emberek nevét,születési idejét, és korát, akkor abban redundancia van. A korát ki tudod számolni, és akkor máris nem kell rá figyelned, hogy módosításnál mindkettőt megváltoztasd, és évenként növeld az életkort, számításban pedig mérhetetlenül kicsi. Redundancia lehet a GAZDASÁGOSAN kiszámítható dolgok eredményének tárolása is, mondjuk a 40.000.000.000-dik prímet mindig kiszámolni nem feltétlen gyorsabb mint elmenteni egyszer.
2013. márc. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, világos.
2013. márc. 18. 21:46
 7/7 anonim ***** válasza:

A program többféleképpen is lehet redundáns:

Feleslegesen többször tárolja el ugyanazt az adatot.

Felesleges műveleteket végez.

2013. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!