Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Adatbázissal kapcsolatos...

Adatbázissal kapcsolatos kérdés, segítene valaki?

Figyelt kérdés
Sql server 2008 adatbázisba szeretnék adatokat eltárolni. A weboldalon lennének bizonyos kategóriák, amik közül választhatna majd a regisztrált felhasználó, de nem kell minden kategóriából választania. Tehát, nem tudom előre, hogy mely kategóriákból fog majd választani. Arra gondoltam, hogy lenne egy tábla, amiben annyi sor tartozna az adott felhasználóhoz, amennyit kiválasztott az egyes kategórián belülről. Ezt így szokták csinálni, vagy van ennél hatékonyabb megoldás? A kategóriák külön kezelése annyira nem fontos, esetleg abban a táblában egy mező a kategória nevének? Még sosem csináltam ilyet, ez az első próbálkozásom.
2013. márc. 19. 16:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel ez N-M kapcsolat, én a kövi táblákkal csinálnám:

- Felhasználó (id*, név, satöbbi)

- Kategória (id*, név)

- Kapcsolat (felhasználó-id, kategória-id)

2013. márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!