Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel tudnam megszamolni a...

Mivel tudnam megszamolni a letrehozott ojbektumokat?

Figyelt kérdés

Van ez a kod ami c++

[link]



ezt javaban atirni hogyan kene,hogy static metoduskent mukodjon?



[link]


2013. márc. 20. 14:42
 1/2 iostream ***** válasza:

"Van ez a kod ami c++"


Nem, ez nem C++. Amúgy mit akarsz?

2013. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gyorki92 ***** válasza:

Kedves kérdező,

A kérdésed értelmetlen. És épp csak nem böki az ember szemét izzó vassal a kód elején a "C#: The Complete Reference". Ok, igaz, az nem jelenti, hogy automatikusan C# a kód, de valamit sejtet.

Kéne ismerni a C++ és C# nyelvek közti különbséget legalább, ha már ide irsz. Ja, meg az sem árt, ha a kérdésedet normálisan, kifejtve meg tudod fogalmazni, mert (lehet én vagyok a hülye) csak találgatok, hogy mit akarhatsz.


Amúgy a problémád ahogy a kódból kivettem:

A C# kódban a konstruktorban és a destruktorban változtatják a statikus (instanceok közt megosztott) változó értékét. Na alapból az a probléma, hogy amennyire én képben vagyok, javaban nincs destruktor.

A java kód amit linkeltél elég nagy káosz.

A legegyszerűbben úgy lehetne megoldani, hogy a konstruktorban (public Zakaznik()..) növeled a count értékét, amit static int count-ként deklarálsz. A többi metódus felesleges, kivétel a getCount().

Utána a main-ben deklarálsz pár instancot a Zakaznikből, és elég az egyiket lekérdezni, a statikus változó mindegyiknél ugyanazt az értéket fogja tartani.

2013. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!