Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem statikus metódus elérése...

Nem statikus metódus elérése másik osztályból példány létrehozása nélkül (C#)?

Figyelt kérdés

Kicsit kifejtve a kérdést:

Jelen esetben 4 osztály érintett

Van egy (abstract) Számla osztályom, ami a konstruktorába várja egy Tulajdonos nevét. Ebből az osztályomból származtatok másik két osztályt:

Megtakarítás és Hitel. Ez a két osztály a konstruktorába vár egy Tulajdonos nevet és egy keretet (amennyi pénzt tárol)

A 4. osztályom az ami ezt a hármat összefogná. Nos a kérdésem a következő lenne: a negyedik osztályból kellene nekem elérnem a Megtakarítás és a Hitel osztályban található keret-ek összegét (mennyi pénze van összesen egy tulajdonosnak). A keretet tároló változók csak olvashatók és nem statikusak. Példányosítani nem tudok, mert nem új példányra van szükségem. Szerintetek ez hogyan oldható meg?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#Visual C# #metódus #metódus elérés #példányosítás nélkül #példány létrehozás nélkül #nem statikus
2013. márc. 28. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A statikus metódus való pont arra, amit írsz, példányosítás nélkül csak statikus változókat és metódusokat érsz el, hiszen pont ez a lényege a statikus mivoltuknak.
2013. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a hozzá szólást!

Amit írsz egy egyszerű program esetén nem is jelent problémát, csak én már objektumokkal kell, hogy dolgozzak. Lehet én én nem értem most kristály tisztán a megoldást de a problémámat az adja, hogy (mondok egy számot:) 15 db számlatulajdonosom van és nekik személyre szabottan kell visszaadnom az egyenlegüket.

2013. márc. 28. 20:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt a 15 db Megtakarítás és/vagy Hitel osztályt tárold egy egy adatszerkezetben, pl. tömbben. Aztán később hivatkozni tudsz majd rájuk.
2013. márc. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!