Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit ér az egyetemen...

Mennyit ér az egyetemen tanult programozás?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Az ELTE-IK-ra járok, most tartok a negyedik félévnél. Eddig egy tárgyat leszámítva az összes tárgyam meglett, matekosok 3-as körül, programozósok 4-5 körül. Az órákra rendesen bejártam, tanultam, készültem, nem puskáztam.

Én csak érettségi előtt döntöttem el, hogy a programozással szeretnék foglalkozni, szóval nem olyan vagyok, aki már 10 éves kora óta folyamatosan programoz. Itt az egyetemen programoztam először.

A kérdésem pedig az lenne, hogy az, hogy az egyetemen hármas-négyes jeggyel csinálom a tárgyakat, valószínűsítheti azt, hogy lehetek majd egy közepes képességű programozó?

Úgy értve, hogy az egyetemi teljesítményből lehet következtetni arra, hogy majd a "való világban" mennyire tudom megállni a helyem? Például egy állásinterjún egy tesztnél, az egyetemen tanultak alapján van sanszom tudni a választ. Egyszóval hogy a munka világában mennyit ér az egyetemen megtanult tudás?



2013. ápr. 4. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb mód erre, ha utánanézel mit várnak el a munkáltatók, és leméred, hogy mennyire értesz azokhoz a dolgokhoz. Másik jó lépés egy nagyobb projectbe belekezdeni, betársulni egy nyílt dolgot fejleszteni, bármi. Open Source projekteknél minden gond nélkül találhatsz néhány most kezdett programozót, hasonlítsd össze magad velük vagy akár az osztálytársaiddal.
2013. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 iostream ***** válasza:
93%
Ha magadtól nem programozol, csak a házikat csinálod meg, akkor van egy rossz hírem.
2013. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Magamtól miket kéne mondjuk programoznom?
2013. ápr. 4. 23:03
 4/15 anonim ***** válasza:

Egyetem és önszorgalom függő.

A programozáshoz sok gyakorlás kell, ha a házikat csinálod csak meg, az tényleg kevés.

2013. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anti paladin ***** válasza:

Kb. semmit nem ér. Nincs benne sok tapasztalatom de amennyire tudom a diploma csak addig érdekes amíg megnézik hol szerezted. Sok (jobb?) helyen elédvágnak egy(pár) tesztfeladatot, old meg felkiálltással, kutyát nem érdeklik a jegyeid.

Amit ott tanítanak általában csak alapnak jó. Keress öntevékeny köröket, lehetőleg olyat ahol akár garázsjelleggel de fejlesztenek is valamit, hátha belecsöppensz valami jóba de legalább ismeretségeket szerzel.

Lehetsz közepes átlaggal jó programozó is, a szakirányú képzettséged legyen penge de azért szagolj oda egy kicsit mindenhez. Ha van tanárod akinek a tanítás csak másodállás, kérdezd ki mi vár odakint.

2013. ápr. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anti paladin ***** válasza:
Magadtól mivel próbálkozz? Hülyén hangzik de kb. mindegy csak örömöd leld vagy a készítésben vagy a végcélban, hogy a tapasztatszerzéssel járó sok szívás és guglizás ne vegye el a kedved.
2013. ápr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ha ennyien mondjátok, hogy gyakorolni kell mellette sokat, akkor elfogadom, és fogok is.

Persze, tudom, hogy nem érdekel senkit, hogy valamiből négyes lettem-e vagy kettes. Úgy értettem, hogyha mondjuk ötös lettem, akkor talán tudok válaszolni pár feladatra egy ilyen állásinterjús tesztben.

Úgy terveztem, hogy majd nyáron megyek szakmai gyakorlatra, de akkor előtte is gyakorlok itthon jó sokat, mert még a végén gyakorlatra se vesznek fel.

2013. ápr. 5. 09:58
 8/15 anonim ***** válasza:
44%

"Kb. semmit nem ér. Nincs benne sok tapasztalatom de amennyire tudom a diploma csak addig érdekes amíg megnézik hol szerezted."


Ha nincs tapasztalatod, akkor miért adod elő a tutit? :) Főleg, hogy tévedsz. Van jó néhány komoly cég, akik szóba se állnak veled, ha nincs diplomád. Szóval azt kijelenteni, hogy semmit sem ér, hülyeség. Jóval többről van itt szó a háttérben, mint amennyit te látsz, ez messze nem csak a szaktudásról szól.


Mondok egy példát:

vannak ugye a Microsoft-os Certificated Professional vizsgák. Sokba kerül, ráadásul csak magolás, semmivel sem leszel jobb szakember, ha leraksz egy ilyet.

Viszont a cégeknek, akik MS technológiával dolgoznak, kellenek az MCP-s alkalmazottak, mert a partnership programban egy bizonyos szint fölé már csak akkur juthat egy cég, ha fel tud mutatni legalább X darab MCP-s szakembert.


A diplomával ugyanez a helyzet: van rengeteg EU-s/állami pályázat IT cégek részére, de csak olyanok pályáznak eséllyel, akik foglalkoztatnak legalább X darab diplomás alkalmazottat.


Szóval sok cég úgy van vele, hogy inkább felvesznek egy kicsit gyengébb képességű diplomást, és majd 2-3 hónap alatt behozza a lemaradást, mint azt, akinek semmiféle papírja sincsen.


ON:

Hogy a kérdésre is válaszoljak: valóban, ha egyetemen csak a kötelező szintet teljesíted, akkor nem sok esélyed van. Ez egy olyan szakma, ahol nagy adag önszorgalomból történő tanulást is hozzá kell tenni, ha jó akarsz lenni.

2013. ápr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az egyetemen csak az alapokat tanítják. Önmagában az a tudás nem sokat ér ha nem fejleszted magad tovább.
2013. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor én a másik oldalról is beszélek. Nekem nincs diplomám és programozó vagyok.


Voltam olyan junior állásinterjún, hogy egyszerre 15-ünket vizsgáztattak, papíron kellett javaban megoldani feladatokat, amik egyre nehezebbek lettek, és ha valamelyik nem sikerült, akkor elbúcsúztak az embertől.

Az interjúztató úgy kezdte a dolgot, hogy azt mondta, nem fog olyan nehezeket kérdezni, de ha valaki csak a házikat meg a kötelező dolgokat csinálta az egyetemen, akkor az valószínű elhasal.

És ott eléggé hullottak ki előttem a diplomások. Az 5. kérdésre már csak 3-an maradtunk.


Egyébként az egyetem mocskosul fontos szerintem, főleg azért, mert megalapozza az önbizalmadat, magabiztosan tudsz mondani dolgokat, és rohadt sok problémát megoldatnak veled, és megtanítják, hogy mihez mit kell/érdemes használni. Egy elte ik azért elég jó. A jegy szerintem másodlagos.

2013. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!