Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Féléves C++ fejlesztői tanfoly...

Féléves C++ fejlesztői tanfolyamot keresek a következő szemeszterre (január-februártól), esetleg ismer ilyet valaki (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is, komoly válaszokat szeretnék, és nem érdekel a gúnyolódás, ez rajtam kívül sok mindenkivel előfordul, emberek vagyunk.


Az ELTE Informatikai karán vagyok másodéves, és elég rosszul állok az idei C++ résszel, mert az én szakirányomon (szoftverfejlesztő informatikus) úgy vélik, hogy "már mindenki tud programozni", tehát csak az elméleti anyagot adják le, és nincs laborunk...

Az első évet még elég könnyen vettem, mert akkor még nem volt szakirányválasztás, és nem csak elméleti előadások, gyakorlatok voltak. Úgyhogy azt gondoltam, hogy felveszek egy passzív félévet. Elmegyek egy ilyen tanfolyamra, ahol megtanulom mindezt, és boldogan visszamegyek, nem lesznek ilyen problémáim. A másik fele, meg, hogy az esetleges bukás miatt nem szeretném, hogy az államilag finanszírozott képzésem elússzon (bár a többi tárggyal nincs nagy problémám, csak a C++ részével).


Nos, az lenne a konkrét kérdésem, hogy tud-e valaki ajánlani olyan C++ fejlesztői tanfolyamot, ahol:

-rendesen tanítanak

-korrekt pénzt kérnek mindezért (mert, hogy gondolom puszira nem tanítanak sehol sem)

-fél éves (nem kell több féléves tanfolyam, mert annyira azért nem vagyok buta, csak sokkal könnyebben venném ezt a részét, ha tényleg tanulnék is valamit, mert van magánéletem, és nem tudok több órán keresztül csak erre tanulni + még a többi tantárgy az összes maradék időmet lefoglalja)

- január - februárban kezdődik

-lehetőleg tényleg C++ és NEM C#,C attól függetlenül, hogy nem sokban különböznek


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!:o)


2009. szept. 24. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak annyi kiegészítés, hogy de, nagyon sokban különböznek. C# teljesen más, C meg úgy van, hogy C++-ban is lehet C-ben kódolni, csak nem érdemes.


Amúgy nem értelek, úgy értem BSc-n vagy vagy MSc-n? Mert én ide járok (még a régi, ötévesre), és BSc-n van rendes gyakorlati képzés, MSc-n meg már van egy BSc diplomád valahonnan, tehát valahol kaptál valamilyen alapképzést...

2009. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A különbséget úgy értettem, hogy maga a nyelv nem sokban különbözik, ugyan úgy objektum-orientált stb. C++ kompatibilis a C-vel. Referenciából pedig mindegyiket meg lehet oldani, ha már eljutott az ember arra a szintre.


Gyakorlati képzést pedig csak az A (modellalkotó informatikus) és C (szoftver használó inf.) kap. A fejlesztőket úgy kezelik, mintha tudnának már programozni, pedig ez a hallgatók nagy többségénél nem így van.

2009. szept. 25. 16:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Még mindig vitatkoznom kell, de ne vedd rossz néven, tekintsd a C++ kurzus első lépcsőjének ;)

A C++ nem objektumorientált, csak támogatja azt. Írhatsz akármilyen nagy és jó programot egy fia osztály nélkül, vagy osztályokkal származtatás, polimorfizmus nélkül. A C++ abban erős, hogy semmit nem kényszerít rád (az objektumorientáltság egy ilyen béklyó lenne), így te tudod kiválasztani a legmegfelelőbb eszközt a széles tárházból. Persze el is ronthatod. A C# egy "jobb Java", azaz a Java alapelvein indul el, csak kikerüli annak összegányoltságát. A C-t meg egy dologra hozták létre: hogy ne assembly-ben kelljen a Unix kernelt kódolni. Ez rajta is van a nyelven, sokszor hívják fejlett assembly-nek. Szóval a C++ próbál visszafele kompatibilis lenni a C-vel, de nem igazán bátorítja a C-stílusú kódolást.

2009. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!