Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozásból kaptam házit,...

Programozásból kaptam házit, Delphiben, Pascal nyelven kellene megcsinálni. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
egy hónapon keresztül naponta mérjük a csapadék mennyiségét mm-ben. Határozd meg az átlagos napi csapadékmennyiséget! Hat. Meg mennyi volt az átlagtól a legnagyobb eltérés mely napokon nem esett az eső? Az adatokat véletlen számokkal hat. Meg úgy hogy a 0 csapadék mennyiségét a generátor 40 százalék valószínűséggel állítsa elő!

2013. ápr. 20. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit kellene segíteni? Meddig jutottál el? Mit nem tudsz?
2013. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát kb semmit...

teljesen hülye vagyok hozzá

2013. ápr. 20. 11:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy tömböt feltöltesz randommmal, úgy hogy 4/10 valószínűséggel 0-t kap egy tömbelem.

for ciklussal célszerű.

Eddig megvan?

2013. ápr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
le tudnád írni?
2013. ápr. 20. 17:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyi a tömb feltöltése:

var

t:array [1..30] of integer;

i:integer;

begin

randomize;

for i:=1 to 30 do

if random(10)<4 then

t[i]:=0 else

t[i]:=random(49)+1;

end.


Ha random(10)<4 akkor 0-t rak be, mivel 0,2,3,4,5,6,7,8,9 számok közül a 0,1,2,3 szám bármelyikét 1/10 valószínűséggel választja, így

random(10)<4 feltétel 40% azaz 4/10 valószínűséggel teljesül, ha teljesült akkor a tömb aktuális elemének 0-t adunk értékül, különben egy 0-nál nagyobb értéket amit csak beírtam valamit ami garantáltan 0-nál nagyobb véletlen érték. Pofon egyszerű.

Átlagot meg biztos tudsz számolni. Ezt kell beültetni programkódba. Egy real vagy double változóba egy for ciklussal összeadod és elosztod 30-al, aza a napok számával.

Az átlagtól való legnagyobb eltérés lényegében egy maximum keresés módosított változata, nem kell mást tenni hozzá mint gondolkodni. Lehet hogy csúnyán hangzik hogy gondolkodni is kell hozzá, de máshogy sajnos nem lehet megírni, mellesleg az is pofon egyszerű.

2013. ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kösz a segítséget!
2013. ápr. 20. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2013. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!