Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programom elkéne döntse egy...

A programom elkéne döntse egy random számrol, hogy prim-e vagy nem csakhogy ez a véletlen szám nekem mindig 41 lesz már rebuildet is nyomtam kiléptem meg beléptem a CodeBlocksba de csak 41 a véletlenül generált szám :D mi lehet a hibám?

Figyelt kérdés

#include<stdio.h>

#include<conio.h>

#include<math.h>

#include<stdlib.h>

void primteszt()

{

int n,oszto,talal=0;

n=rand()%100;printf("Egy veletlenszeruen generalt szamrol eldontom, hogy prim e vagy nem a random szam: %d\n",n);

if(n==0||n==1)

talal=1;

for(oszto=2;oszto<=sqrt(n);oszto++)

if(n%oszto!=0)

talal=1;

if(talal==1)

printf("A megadott szam nem prim!");

else

printf("A megadott szam prim!");



}



int main()

{

primteszt();


}


2013. ápr. 27. 20:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs elfelejtettem odiirni h c-ben.
2013. ápr. 27. 20:13
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, akkor kihagytad az srand(time(NULL))-t a random generált szám elé.


[link]

2013. ápr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az a szép a véletlenben, hogy véges sok számból nem fogod tudni megmondani, hogy véletlenszerű-e a sorozat. Tehát ha százszor 41-t ad, akkor sem tudod eldönteni, hogy véletlen-e. Ez is egy lehetséges esemény, csak kicsi a valószínűsége.


De mivel itt pszeudovéletlenről van szó, csak a seedelést rontod el (vagyis hagyod ki, így mindig egyes seedről indul).

2013. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
srand(time(NULL)) maradt le előle de már más forrásból megkaptam a választ de azért kösz.
2013. ápr. 27. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!