Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Photosoppal, lehet ilyent...

Photosoppal, lehet ilyent csinálni?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen effektet lehet csinálni?(Hogy lásd közelebbről a képet ctrl+görgetés)

Ha igen,hogy?Úgy gondoltam,hogy van 4 vagy be lehet állítani hány üres hely ahova színeket tudok behelyezni pl most 4 különböző színt behelyezek és akkor azzal úgy tudok festeni.De ezt csak én mondom aki esetleg tudja,hogy lehet ilyent csinálni így vagy másképpen help!Minden norm. válaszra megy a zöld kéz!



2013. ápr. 28. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egy default minta, nem festés. Egy réteget állíts be egy bizonyos színre(mindegy, hogy milyenre, csak ne legyen rajta üres felület), utána a rétegre ereszd rá ezt a mintát(pattern, ha angol ps ed van), a scale\nagyítást állítsd alacsonyra, és gyakorlatilag kész vagy.
2013. ápr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem ezt a mintát én vágtam ki egy ilyen effektes képből de ha tudsz ilyen default mintát örülnék ha linkelnél
2013. ápr. 28. 14:55
 3/9 Drone007 ***** válasza:

Miért nem csinálod meg a patternt te magad?

Csinálsz egy 100x100 pixeles képet. Teszel a két ellentétes sarkába 1-1 50x50pixeles fekete négyzetet (a háttér maradjon fehér). A képet mentsd el patternként (Edit->Define Pattern...).

Ezután a kész pattern-t bármilyen felületre ráhúzhatod, nagyítását/áttetszőségét beállíthatod, vagy pattern layerént berakhatod más layerek vagy mappák fölé.

2013. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kipróbálom,köszi
2013. ápr. 28. 15:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt nem értem 2. válaszoló,hogy mit kell csinálni szóval csináltam egy új lapot 100x100 pixelbe majd a réteget amit feltöltöttem ide azt beillesztettem és elmentettem Define Pattern-be de ezután mit csináljak vagyis ezt elmenti valahova a gépen vagy ha újralépek megint újra kell csinálni?
2013. ápr. 28. 18:53
 6/9 Drone007 ***** válasza:

Ha elmentetted patternként, akkor már nem kell vele semmit csinálni, nem kell mentened sem azt a képet, mert a motívum benne lesz a patternkészletben.

Rajzolj egy kockát, a layerre tegyél egy Pattern Overlay-t Blending Options-szal. A patternek között ott lesz az a minta amit csináltál.

2013. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szóval amit linkeltem azt 100x100-ba elmentettem patterként az megmarad ha kilépek ha be a photoshop-ba?Amúgy eljutottam a pattern overlay-ig de nem kapom,hol lehet beilleszteni a sajátomat vagyis kitallózni
2013. máj. 1. 15:46
 8/9 A kérdező kommentje:
jajj megvan a tallózás az volt a gond,hogy csak kipipáltam és nem kattiontottam rá a pattern overlay opcióra
2013. máj. 1. 15:56
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálni!!!Legnagyobb köszönetem minden válaszra ment a zöld kéz:)))
2013. máj. 1. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!