Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java-ban, vagy C#-ban írjak...

Java-ban, vagy C#-ban írjak asztali alkalmazást? Melyiknek mik az előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
2013. máj. 4. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha csak Windowsra írod, akkor szerintem C#-ban, sokkal modernebb nyelv, többet tud, mint a Java. És a VS is az egyik legjobb IDE.

Ha Linuxot is támogatnod kell, akkor inkább Java.

2013. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

A Java-nak a sérülékenységen kívül egy hátrányát mondanám csak: iszonyatosan lassú a VM miatt. Egyébként nagyon sok előnye van.

Windowsra valóban a C#.

2013. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A C# ugyan úgy VM-ben fut, mint a Java. Az elsőnek van igaza, ha csak win, akkor c#, ha multiplatformot szeretnél, akkor Java.

Amúgy meg abba írd, amihez értesz.

2013. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

C#


"Ne az eszközhöz válassz feladatot hanem a feladathoz eszközt"

Szóval a kérdés helytálló :)

2013. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Java platformfüggetlen, a C# (.NET) alapvetően nem. Utóbbi valamivel gazdagabb nyelv és jobban illeszkedik a Windows filozófiájához, így, ha csak erre tervezel appot írni, akkor több, mint valószínű, hogy tényleg jobban jársz a C# -pal.


Ellenben, ha más oprendszeren is tudnia kell futni, akkor egyértelműen Java.

A néhánnyal előttem válaszoló "lassú" címkéjű benyögése egész egyszerűen nonszensz. A mai, JIT compileres időkben már elég gyors; volt szerencsém konkrét benchmarkhoz, amikoris a Java alkalmazás, az egy az egyben ugyanazt a funkciót ellátó, "o3" -kapcsolóval fordított, natív C kódnál gyorsabb volt.


Visual Studio -t ugyan nem láttam egy ideje, de engem a Java fejlesztőkörnyezetei jobban meggyőztek, kiváltképp az Eclipse (J2EE version) - továbbá az utóbbi open source (a jófajtából, nem a tákolt fosból) és ingyenes.


A "ne az eszközhöz keressünk feladatot" ebben a kontextusban nemigen állja meg a helyét. Mindkettő általános célú programozási nyelv, nagyon hasonló tulajdonságokkal, ráadásul a fenti frázis (főleg napjainkban) leginkább a platformon belül használt megoldásokra vonatkozik (pl. nem használsz message queue -t dependency injection helyett, mert nem arra való)



Végeredményben azt tanácsolom, ha nem életbevágó tényező a platformfüggetlenség, akkor dönts a szád íze szerint, nagy különbségek úgy sem lesznek.

2013. máj. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A néhánnyal előttem válaszoló "lassú" címkéjű benyögése egész egyszerűen nonszensz"


Pedig az a helyzet, hogy Win-en a JAVA egy lassú f*s. Nem azt mondom, hogy egy konzolos progi sokkal lassabb, mint egy C#, de a UI részben(ablakok, control-ok, stb.) a JAVA-ban Win alatt valami nagyon el van cseszve, rettenetes lassú..

2013. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!