Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal. TProcess-el...

Free Pascal. TProcess-el meghívott fájl, ha nem kompatibilis egy adott rendszerrel, de FP igen akkor futni fog rajta keresztül?

Figyelt kérdés

Elég hosszú kérdés...


Na de, térjünk a lényegre!

Telepítőt programozok Pascal-ban és az lenne a kérdésem hogy ha egy fájl (UnRar.exe) nem kompatibilis Win7 Ultimate 64bit-tel de a Free Pascal elfut rajta akkor futni fog az FP-programomon keresztül?


Ja és lenne még egy kérdésem:

Be lehet (pl.: egy unit-tal) építeni fájlokat a programomba úgy hogy utána ki is tudjam valahova másolni belőle, vagy futtatni? Ha igen akkor hogyan?


Még egy kérdés:

Van egy olyan weboldal ahová feltöltöd a fájlt és utána ellenőrzi a programom kompatibilitását más OP. rendszerekre? Lehet program is. Ha van akkor mi a neve?



2013. máj. 10. 14:55
 1/5 ejbenjaro ***** válasza:

Ha az általad használni kívánt unrar nem kompatibilis az operációs rendszerrel, akkor teljesen mindegy, hogy milyen másik programból akarod meghívni az adott rendszer alatt, mert akkor sem lesz kompatibilis vele.


A második kérdésedre: beteheted resource-ként, így hozzácsatolódik a futtatható fájlodhoz, innen ki is lehet szedni.


Harmadik kérdésed: Nem tudok ilyenről.


Javaslom, hogy nézd át az Innosetup forráskódját, ha telepítőt akarsz csinálni. Elérheted itt: [link]

2013. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz!


De, hogy tudom berakni Resource-ként?

2013. máj. 10. 15:26
 3/5 ejbenjaro ***** válasza:
Itt elolvasod: [link]
2013. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ejbenjaro ***** válasza:
Elvileg az is működik, ha csak simán hozzámásolod az exe fájl végéhez a cuccot. Próbáld ki, csinálj egy exe fájlt, majd parancssorban a copy /b futtathatofajlod.exe+akarmi.rar telepito.exe paranccsal összemásolod a kettőt. Ha le akarod róla választani a későbbiekben, akkor nem árt majd pontosan tudni, hogy mekkora volt az exe fájlod.
2013. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy amit linkeltél azt nem igazán értem.

Írd le légyszi! DE AZT TUDNOD KELL HOGY S U L I B A N VAGYOK, ezért a gépen a jogaim korlátozottak, szóval telepíteni nem tudok.


A kompatibilitási problémára valami másik tömörítőfájlt légyszi ha tudsz küldj át az E-mail címemre egy jó tömörítőt amit pl.: TProcess-al tudok futtatni és sok OP rendszerrel kompatibilis, vagy ezzel a beépítési módszerrel is lehet futtatni. E-Mail: madaradam@citromail.hu


Viszont az sem tiszta hogy ha parancssorból összemásolok kettő .exe fájlt akkor mi, és hogyan lesz utána: úgy értem hogy összemásolás után a legelső program lefut és utána indul az integrált program?


Ha resource-ként berakok majd egy fájlt akkor azt hogyan tudom futtatni program közben?

2013. máj. 13. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!