Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatikusállás - esély?

Informatikusállás - esély?

Figyelt kérdés

Egyetemi mérnök informatikus diplomám van

(a képzési időn kissé nagyon túlcsúsztam, de végülis lediplomáztam).


Programozást csak nagyon keveset tanítottak.

Tulajdonképpen erről az oldalról: [link]

több tudást szedtem össze, mint egyetemen.

(Mondjuk azt, hogy értem a C++ alapjait.)


Kérdésem, hogy ilyen diplomával és alap C++ ismerettel

szerintetek hol és milyen informatikai cégnél lenne esélyem arra, hogy állást kapjak?

(Vagy esetleg esélytelen vagyok, mert nem 5 éven belül diplomáztam le?)



2013. máj. 13. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt senki nem nézi, hány évig izzadtál diplomáig. A tudást nézik.
2013. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gugu Gabor ***** válasza:
Azért a programozáson kívül csak tanítottak még valamit...
2013. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze tanítottak mást is.

Pl. tömény analízist, algebrát;

elektromos hálózatokat (áramköröket);

számítógéparchitektúrákat, op. rsz-eket, fordítóprogramok - színtiszta elmélet, no gyakorlat

stb.

2013. máj. 13. 22:50
 4/9 anonim ***** válasza:
A hatalmas multik nézik maximum, hogy milyen helyen, mennyi idő alatt végeztél. Ha bemész és megfelelően kitöltöd a felvételit ( a helyek 99%-ánál van ), akkor onnantól nem érdekel senkit, hogy mennyi idő alatt végezted el, amíg meg tudod csinálni a feladataidat. Nyilván, ha két ember közül kell választani akik ugyan olyan eredményt értek el, akkor a szimpátia, és a tanulmányi eredmények befolyásolhatnak, de nem valószínű.
2013. máj. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ahogyan fentebb is írták a diploma az multiknál számít, de ezekhez nagyon nehéz bekerülni. A többi helyen a tudás sokkal fontosabb mint az, hogy x évig tudtál ücsörögni diszkrét matekon. Amit tehetsz, hogy elkezded magad önerőből képezni, autodidakta módon, összeraksz néhány referencia munkát majd megpróbálkozol juniorként bekerülni valahova.
2013. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

több mint 5 év alatt a 3,5 éves képzést? Az laza...


Am. pedig 0 gyakrolati tudással sok esélyed nincsen semmilyen munkára sem.


Én ilyenkor mindig azt szoktam javasolni, hogy keressél valami "gyakorlati" helyet ahol akár ingyen is de dolgozhatsz és tapasztalatokat szerezhetsz. Fél - 1 év ingyen vagy szinte ingyen munka alatt szerezel annyi rutint és tapasztalatot, hogy vagy az a cég ahol voltál felvesz normálisabb pénzért, vagy pedig úgy mehetsz neki a munka keresésnek, hogy van már valamennyi tapasztatod + leigazolható referenciád. Valamint hogy amíg nem találsz fizetős melót addig is folyamatosan dolgozhatsz és nem esel ki a ritmusból ...

2013. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kódoltál már otthon,kezd el a gyakorlást áldozz fel rá 1 évet,hogy felkészülsz.

Diákmunkára miért nem mentél annó vagy szakmai gyakorlatra?

2013. máj. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom a szabad szoftver közösséget. A legtöbb munkaadó eleve 2-3 éves tapasztalatot vár el.
2013. máj. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt nem értem. Ha már a cégek 2-3 gyakorlati tapasztalatot várnak el, akkor az egyetemek miért nem erre vannak ráhangolódva? Miért kell túlsúlyba tenni az elméletet fölöslegesen.


A kódoláshoz annyit, hogy végig nyomtam a fent említett turotialt: [link]

Persze nem csak olvasva, hanem ki is próbálva mindent.

Code::Blocks-ot használtam fordítási környezetként.


Kb. 1 hónapot töltöttem vele, de azt úgy, hogy reggel felkeltem, és a nap nagy részében toltam a tutorialt: fordítottam az angolt, kipróbáltam a progikat, próbáltam magam is írni ilyen konzolos dolgokat, plusz olvasgattam az említett oldal fórumán a kezdő szekciót, és próbáltam egy-két helyre válaszolni is.


Multihoz (nevét inkább nem írnám ide.)tényleg nehéz bekerülni.

Most voltam nemrég felvételin.

Két tesztet írattak: programozási rész és funkcionális rész.

A programozási feladatokhoz tudtam válaszolni mindenhova.

A funkcionális rész meg inkább arról szólt, amivel ott foglalkoznak, ahhoz keveset tudtam hozzátenni, mert én még nem foglalkoztam ilyen dolgokkal.

2013. máj. 18. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!