Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek most mi tévő...

Szerintetek most mi tévő legyek unity vagy C++, OpenGL?

Figyelt kérdés

Sokkal jobban érdekel a c++ programozás a játékkészítésnél és az a gond,hogy a c++ programozásban én nem látom a jövőt mert nincs diplomám és ezért sajnos ez csak hobbi lehet nekem.


De viszont a játékkészítésnél(Unity) ott a lehetőség arra,hogy egy kisebb csapattal összehozzak valamit ami nagyon is tetszhet az embereknek és akár nagyobb bevétel is jöhet a házhoz.Ritka dolog ez de van ilyenre esély.


Értitek valamire specializálódnom kell.

Félek ha az unity-be bele vágom a fejszémet mélyebben vagy ha egy kicsit hanyagolom a c++ akkor ki fogok menni a gyakorlatból azt pedig nem akarok még véletlenül sem.

Mert nem tanulok én könnyen és én tényleg nagyon megszenvedtem a mostani c++ tudásomért.


Mit tanácsoltok,legyek egy aprópénzen élő senkiházi aki olyan keveset keres,hogy a szüleire kell,hogy hagyatkozzon vagy áldozzam fel azt amivel évekig szenvedtem és térjek át az unityre?


Egyébként ti,hogy gondoljátok lehet az ember két programozási nyelvben teljesen specializálódott úgy,hogy ne keverje a két nyelvet?

Mert ugye unityben c#-ben kéne programozni.

És az unity nem kis falat meg a c# nyelv sem.


2013. máj. 15. 03:20
 1/5 Srapnel ***** válasza:

"Egyébként ti,hogy gondoljátok lehet az ember két programozási nyelvben teljesen specializálódott úgy,hogy ne keverje a két nyelvet?"


Van egy jó hírem: az igazán jó programozó nem hogy keveri a nyelveket, de teljesen mindegy neki, hogy milyen nyelven kell programozni, legfeljebb nem szereti az adott nyelveket, de programozni tud velük.


A C++ egy rendkívül általános nyelv. Ha C++-t nagyon tudod, akkor egyrészt azzal állást simán találsz, másrészt egy idő után annak folyományaként úgy általában is megtanulsz valamennyire programozni és így nem lesz akadály a C# és a Java sem. Vagy bármelyik másik.


Szóval mondjuk ha a C++ megtanulása X idő/energia, akkor pl. a Java nem még egy X, hanem töredéke X-nek.

2013. máj. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Állást mi még érettségim sincs már hol vennének fel.

Esetleg takarítónak aztán majd ha szerencsém van akkor épp megkukkanthatom egy ablakon,hogy a többiek csinálják amit én is tudnék.

2013. máj. 15. 16:52
 3/5 tabaki ***** válasza:
57%
Hát, sajnos csak Unity létezik, olyan játékmotort még sci-fiben sem írtak, amelyikhez c++ nyelvet lehetne használni. Nagy hiátusa ez az emberi kultúrának, talán majd a dogon istenek hoznak efféle vásárfiát a Szíriuszról...
2013. máj. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Unity a legegyszerűbb és sokat tudó.

A shiva3D nem tetszik szerintem túl van bonyolítva.

És sokkal több sor valamit megírni benne.

2013. máj. 15. 22:10
 5/5 tabaki ***** válasza:

"És sokkal több sor valamit megírni benne."


Viszont értesz hozzá, meg a világért sem akarsz felhagyni vele...

Egyébként meg hallgass Srapnelra. A programozásban a nyelv megtanulása a legkisebb feladat, pláne, ha tényleg jó vagy c++-ban, ahhoz képest a C# nem lesz nagy etvasz. Amúgy meg miért lenne baj, ha néha kevered a két nyelvet? Nyilván nem a szintaktikáról van szó, ott a fordító úgyis az orrodra koppint, ami meg a logikáját illeti, a máshonnan jött gondolkodásmódnak ugyanúgy lehet hozadéka is, mint hátulütői. Ja, meg a kódba utólag is bele tudsz nyúlni, ha később észreveszed, hogy nem a legszerencsésebb megoldást alkalmaztad...

Ha imponál a Unity tömörsége, igenis feküdj neki a C#-nak, még az sincs kizárva, hogy megtetszik, és mégiscsak átnyergelsz rá. Ne csinálj erkölcsi kérdést a C++ esetleges cserben hagyásából, mellesleg nem múlt el haszontalanul az a néhány év akkor sem, ha holnaptól egy árva sor c++ kódot sem írsz le életedben. Mondom ezt úgy, hogy csak távolról ugatom a programozást, és a kezem-lábam összetenném, ha valaha c++-ból a dedós szintet meghaladnám...

Még azt hadd pendítsem meg, hogy nagyon meglepne, ha nem volna mód a két nyelv kombinálására. Szinte bizonyos, hogy képesek együttműködni valahogy. Mondom, nem értek hozzá, de a világ mintha ilyen irányban haladna.

2013. máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!