Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mindigis elnéztem a filmekben,...

Mindigis elnéztem a filmekben, a dokumemtumfilmekben, hogy így-úgy hackelnek. Mindig jót nevettem rajtuk. Ugyanmár! De mégis felvetem a kérdést ezt tényleg lehetséges?

Figyelt kérdés
érdekes mármint tényleg van olyan ,hogy lenyom pár számsort és már valamit "fel is tört" vagy egyáltalán ez ,hogy működik tényleg van ilyen?
2013. máj. 17. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A filmek akár igazak is lehetnek. Ha hetek, hónapok, évek alatt megírod a megfelelő programot, akkor igazából csak egy entert kell ütni, hogy bejusson egy rendszerbe. A filmek ezt az entert mutatják be legtöbbször.
2013. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A filmekben eléggé túloznak azért, de valóban egy-egy rendszer feltörése nem lehetetlen feladat.

De azért pár gombnál többet kell lenyomni általában.

2013. máj. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy hány gombot kell leütni az csak rajtad függ. Mint leírták előttem, a lényeg a programod. Mivel a filmekben (általában) nem a program megírásának hosszú folyamatát mutatják be, ezért már csak az látszik, ahogy a hacker beüt néhány parancsot, majd megnyomja az Entert. Ezután sok-sok "varázslat" történik a képernyőn, majd egyszer csak bejutott a rendszerbe. A kérdésedre a válasz, igen lehet, ha te úgy írod meg a softwaret, hogy 1 input szövegből feltöri a NASA rendszerét akkor az egy inputsor megadásával meg fogja azt csinálni. De ez elég valószínűtlen, mivel sok esetben elengedhetetlen a finom, precíz működés, amit a program nem feltétlenül tud megjósolni, ezért manuálisan kell adatokat bevinni. De mondjuk egy jelszó feltörése tényleg megoldható akár egy gomb/enter lenyomással (vagy akár anélkül is). Ugyanígy egy túlterheléses támadást is el lehet indítani akár egy sor beírásával, vagy csak egy enterrel. Minden magán a programozón/hackeren múlik.
2013. máj. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 iostream ***** válasza:
A Mátrix talán 2. részében volt egy jelenet, ami azzal keltett kisebb balhét, hogy valódi sebezhetőséget kihasználó valódi behatolást mutatott. Trinity nmappel keresett nyitott portot, és egy létező (ámbár akkor már az újabb verziókban patchelt) sebezhetőséget kihasználva root joghoz jutott valami erőműben. De többnyire baromságokat mutatnak a filmekben, mert a hackelés nem izgalmas dolog annak, aki nincs benne a szakmában, nagyrészt sebezhetőségek keresésével történik.
2013. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!