Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programmal/programokkal...

Milyen programmal/programokkal csinálnak egy olyan játékot mint például a Call of Duty?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az egész folyamatra a tárgyak fizikájára, az emberek élőlények stb. mozgására, a pályák kinézetére, az animációkra, a tárgyak, emberek kinézetére , az emberi/állati mozgás digitális átvitelére ... szóval az egészre.

2013. máj. 23. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na erre én is kiváncsi lennék :) de én egyet ismerek csak amibe nagyjából ezek benne vannak és az a cryengine 3 crysis 3 grafika motor ami erre a célra is használható link:

[link]

2013. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első válasz nem túl helytálló, lévén, hogy egy olyan programot adott meg, amire megint csak fel lehet tenni a kérdező kérdéseit. Egyébként ez egy elég összetett dolog és nem is egy fajta programmal készítek. Egyrészt kell valamilyen programozási nyelv (akár több is), amin megírják a játék kódját, másrészt külön programokat használnak arra is, hogy elkészítsék az egyes grafikai objektumokat. Aztán ott vannak még az olyan dolog, mint a zene, a hangokat, a mozgások felvétele. Szóval mindez egy elég összetett dolog, amihez rengeteg programot használnak fel. Szerintem jobb lenne, ha kicsit konkretizálnád a kérdésedet, mert nem hiszem, hogy sokra mész azzal, ha most mindenféle programok és programozási nyelvek neveit felsorakoztatjuk.
2013. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Srapnel ***** válasza:
Először is kell mondjuk 50 millió dollár.
2013. máj. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2-nek: lehet, h nem menne vele a kedves kérdező olyan sokra, de szerintem ő pontosan egy ilyen listára vágyik :)
2013. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az Unreal Engine-nek van egy ingyenes verziója amit le lehet tölteni. De a rajta készült játékok kereskedelmi forgalomba nem hozhatóak tudtommal, csak ingyen terjeszthetők.

[link]

2013. máj. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 PHP de kóder! ***** válasza:
C++?
2013. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aki programozási nyelveket ír az hülyeségeket irkál mert a nagy cégek sem a nulláról kezdik c++ al megírni a játékok motorját.


Hanem választanak egyet a meglévők közül vagy ha valamikor írtak sajátot azt használják.


Hogy mivel kell olyan játékot készíteni ami a kérdésedben írtál a válasz rá: Game Engine

2013. máj. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló marhaságot mond ami ráadásul ellentmondásos is. Marhaság, mert a nagy cégek elég sokat versengnek azon, hogy kinek van jobb és élethűbb motorja, másrészt ellentmondásos, mert azt írja "ha valamikor írtak sajátot azt használják", amivel mégis csak beismeri, hogy megírják maguknak a grafikus motort.
2013. máj. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 PHP de kóder! ***** válasza:
jo, en csak szakmabeliek velemenyet veszem figyelemebe ;)
2013. máj. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!