Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az SDL használata tényleg amatőr?

Az SDL használata tényleg amatőr?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy amatőr, főleg, ha multiplatformos projekten dolgozol. Az SDL elég jól elfedi a DirectX, X11, stb API-jait (3D, hang, video,..), szóval nem butaság. Csak tudni kell, hogy nem pl. a DirectX helyett van, hanem az felett.
2013. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valaki kötekedett velem, hogy az SDL nem jó, hanem inkább OpenGL-t használjak, de szerintem az illető fogalomzavarban volt.


SDL-el lehet létrehozni magát az ablakot, amiben használni tudom magának az OpenGL függvényeit. Ezenkívül eventeket is kezel, van benne időzítő, na meg hálózati funkciók is, még akkor is, ha külön SDL lib-eket kell linkelni az utóbbihoz.


Vagy most akkor egy Qt jobb? Szerintetek?

2013. jún. 13. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:

"Gyakran használják az OpenGL kiegészítéseként azáltal, hogy beállítják a grafikai kimenetet, illetve egér és billentyűzet bemenetet kezelnek, ami az OpenGL határait terjeszti ki." stb.

[link]


A Qt megint más, az főleg ablakos alkalmazásokhoz készített keretrendszer és függvénykönyvtár, ami elfedi az alatta lévő grafikai könyvtárakat vagy hardvert, amik alacsonyabb szintű utasításokat értenek csak. (Pl. X11 virtuális hardver).

Az SDL ennél szélesebb körben használható, bár az alatta lévő más, platformfüggő könyvtárakat használja. (Ld. wiki)

2013. jún. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, erre voltam kíváncsi. Meg néztem open-source játékok forrásait, ott is SDL-t használnak.
2013. jún. 14. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!