Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Számológépem hibája Helo....

Aqe34 kérdése:

Számológépem hibája Helo. Szeretnék csinálni egy számológépet:S Találtam egy vidit ahol elmondja hogykell (www.youtube.com/watch? V=CQ357liihDo) Csak nekem a végén nem irja ki a számot:SItt a kód

Figyelt kérdés
<? Php if (isset ($_POST['submit']) ) { $a = $_POST['a'] $o = $_POST['o'] $b = $_POST['b'] switch ($o { case "+" : $eredmeny = $a+b; break; case "-" : $eredmeny = $a-b; break; case "*" : $eredmeny = $a*b; break; case "/" : $eredmeny = $a/b; break; case "^" : $eredmeny = pow ($a, b) ; break; default : die ("Ismeretlen művelet") ; } }? > <form method="post" action=""> <input type="text" name="a" /> <select name="o"> <option value="+">+</option> <option value="-">-</option> <option value="*">*</option> <option value="/">/</option> <option value="^">^</option> </select> <input type="text" name="b" /> <input type="submit" name="submit" value="=" /> <? =$eredmeny;? > </form>

2013. jún. 16. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:

1. lépés: a kódodat légy oly kedves illeszd be pastebin-re, mentsd ott el és illeszd be ide a linkjét, úgy olvashatóbb lesz, és többen fognak segíteni :)


2. már az eleje nem valid php: "<? Php" ilyen nincs, legyen inkább "<?php"


3. rengeteg helyen lehagytad a pontosvesszőt az utasítások végéről, ezeket pótold, anélkül persze, hogy nem működik


4. a switch utasításnál is elfelejtetted bezárni a zárójelet a $o nélkül


Tanácsok:

1. nézd át a PHP nyelv szintaktikáját mégegyszer

2. mindig olvasd el a hibaüzenetet, és értelmezd, és keresd meg a hibát

2013. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Javítás: "a $o nélkül" helyett "a $o körül"-t akartam írni
2013. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valaki nem tudna nekem küldeni egy jót?:D

Mert fontos lenne

2013. jún. 16. 11:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez házi? Akkor neked kell megcsinálnod. Ha nem tudod magad rávenni, akkor minek jársz oda? Ez gondolom nem középiskolás feladat.


Vagy önszorgalom, tanulás? Akkor úgy tanulsz, ha te magad javítod ki és izzadsz vele.


Tök értelmesen leírtam mit kell kijavítanod. 3-4 pontosvesszőt kéne beírni, meg egy zárójelet, aminek még a helyét is megadtam...

2013. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megoldottam:D köszi a segítséget:)Amúgy nem házi hanem elkeztem az osztályomnak csinálni egy oldalt.És most próbálkozok:)
2013. jún. 16. 12:04
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem tom ez mit jelent:S pls help

Notice: Undefined variable: eredmeny in C:\xampp\htdocs\szamologep.php on line 61



61 es sor :

<input type="submit" name="submit" value="=" /> <?=$eredmeny;?>

2013. jún. 16. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja értem, erre nem gondoltam. :)


Undefined variable = Nem definiált változó


Gondolom akkor írja ki, ha alapból megnyitod a lapot. Ahol kiírod az eredményt, oda is kéne egy if (isset($_POST['submit'])) feltétel, hogy csak akkor keresse a változót, ha volt form küldés és feldolgozás.

2013. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!