Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudtok ajánlani ingyenes, jól...

Tudtok ajánlani ingyenes, jól használható c++ fordítót Ubuntu Linuxra, amibe csak beírom a programot, és rányomok, hogy futtassa, és már megy is (mint pl. : Windowson a Dev C++)?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat:).
2013. jún. 18. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
codeblocks gcc?
2013. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem tudom hogy miért baj úgy fordítani egy alkalmazást, hogy fogod lefordítod

gcc file.cpp -o file

és adsz neki futási jogot

chmod +x file

és futtatod:

./file

Szerintem nem halsz bele, ha megtanulod, hogy linuxon hogy kell a terminált használni. Ami értelmesebben sokkal használatóbb eszköz, mint a grafikus környezet. Sőt mindezt a 3 parancsot, lehet konkrét bash kóddal is megoldani, egyetlen parancsal is lehet futtatni

A geany tud így fordítani, bár be kell állítani, hogy ne --wall paraméterrel fordítson, bár elindítani nem fogja neked. A geanynak viszont van terminál-értelmezője így onnan lehet fordítani. Majdnem olyan kényelmes mint a Dev-C++.

Esetleg az Eclipse c++-os pluginja jó még.:)


De nem halsz bele ja megtanulod a terminált használni és a bash programnyelv is nagyon hasznos. Én főleg azt szeretem amikor parancsok standard kimeneteiből ki tudok vágni részeket.

2013. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 iostream ***** válasza:

"Én főleg azt szeretem amikor parancsok standard kimeneteiből ki tudok vágni részeket."


Mondjuk ez nem bash feature. A grep, cut stb. mind önálló programok.

2013. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!