Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban kérdés hogyan lehet?...

C#-ban kérdés hogyan lehet? (fájl létrehozás a programban)

Figyelt kérdés

Hogyan lehet olyat írni C#-ban, hogy például rányomok egy gombra, és az asztalra kitesz egy .txt fájlt (azt tudom hogy hogyan lehet létrehozni meg beleírni... nem itt akadtam el) és abba beleír jó sok szöveget, jó 100 sorral. Vagy például egy .exe fájlt létrehozni az asztalon ami elindít egy másik programot.

Próbálkoznék úgy hogy letölti egy helyről ezeket a fájlokat, de még azt sem tudom hogy csináljam.


2013. jún. 27. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

"Hogyan lehet olyat írni C#-ban, hogy például rányomok egy gombra, és az asztalra kitesz egy .txt fájlt (azt tudom hogy hogyan lehet létrehozni meg beleírni... nem itt akadtam el) és abba beleír jó sok szöveget, jó 100 sorral."


Elindítod a mondatot kérdésként, lezárod ponttal, a mondat közepén pedig leírod, hogy tudod a választ.


Fogalmazd meg légy szíves érthetően: mit nem tudsz megcsinálni?


-*-


EXE fájlt létrehozni csak akkor tud a program, ha van a környezetében megfelelő fordító. Egyébként másik program elindítására általában BAT fájlokat vagy parancsikonokat használunk.


A letöltést pedig ki lehet guglizni: "C# download file".

2013. jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kicsit sok lett a kérdés így hirtelen.

A Desktopra létrehozni egy txt fájlt elég könnyű:


private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

string path = Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolder.Desktop)+@"\teszt.txt";

string fileData = "Ez kerül bele a txt fájlba";

System.IO.File.WriteAllText(path, fileData);

}

.exe fájlt nem tudom hogy hogyan akarsz létrehozni. Ha egyszerűen másolod az más, fájlt indítani lehet a Process-el:

[link]

2013. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Végülis most így belegondolva tényleg nagyon érthetetlen a szövegem... Ezért bocsánatot kérek.


Tehát akkor kicsit érthetőbben megpróbálom:

Létre akarok hozni egy TXT fájlt, de abba van vagy 500 soros szöveg és nem akarom a programba beleírni. Akkor hogyan lehet úgy létrehozni hogy pl letölti azt a fájlt egy helyről.

Aztán az .exe fájlt úgy gondoltam hogy megnyom egy gombra, betallózza hogy hova akarja létrehozni azt az .exe fájlt és utána odakerül. Nem tudom érthetőbb- e, megpróbáltam jobban elmagyarázni.

Tehát akkor röviden: Vagy letölteni valahonnan fájlokat és azokat kitenni az asztalra, vagy létrehozni és kitenni az asztalra.

2013. jún. 27. 17:29
 4/8 anonim ***** válasza:

A TXT fájlt "belecsomagolhatod" a saját programod EXE fájljába, az nem jó? :) A kulcsszó: "resource".


A többire már reagáltam. (#1)

2013. jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem ezt a "becsolagolást".
2013. jún. 27. 21:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Becsomagolást*
2013. jún. 27. 21:22
 7/8 SimkoL ***** válasza:

[link]


Hosszú lenne itt elmagyarázni.

2013. jún. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mennek a zöld kezek.
2013. jún. 28. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!