Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Képernyő változásra hangjelzés...

Képernyő változásra hangjelzést adó program?

Figyelt kérdés
Szóval olyat progit szeretnék írni, ami figyeli a képernyőt, és ha kiír valami figyelmeztetést a gép, akkor a program észrevegye a változást, és hangjelzést adjon róla. Ha van ilyen program azt is szívesen várom.

2013. jún. 29. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Hát a fapados módszer, hogy X időközönként screenshotolsz, és elemzed a képet, felismered benne a hibaüzenetet. Bár az OCR kemény dolog, de csak vannak hozzá lib-ek.


Elegánsabb módszer lehet ha pl. bizonyos programok ablakait figyeled, vagy ha össze tudod gyűjteni listaszerűen az összes megjelenített ablakot, és felismerni a hibaüzeneteket.

2013. jún. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem CSAK változás detektáláshoz nem kell OCR, elég ha két képet "kivon" egymásból, aztán amikor eltérés van, szól. Persze ekkor nem árt ügyelni arra, hogy bizonyos dolgok változhatnak (pl óra, vagy víruskergető ikonja).
2013. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondolom viszont nem kell a teljes screenshot. Tudom a pontos helyet ahol várható a hibaüzenet, és ezzel ki is tudom zárni a többi változást.
2013. jún. 29. 23:02
 4/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem CSAK változás detektáláshoz nem kell OCR"


Hopp, igaz, én már egy lépéssel továbbgondolkodtam. :)

2013. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Adhatnátok egy kis segítséget abban is, hogy hogyan tudok megcsinálni egy ilyet programot. Sima visual studioban van esélyem?
2013. jún. 29. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvileg még C#-ból is van rá lehetőség (pontosabban még Platform Invoke-ra sincs szükség), a Graphics osztály CopyFromScreen metódusa erre szolgál.
2013. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!